22 Nisan 2021 Perşembe

BODRUM LİMANI HAZIRLIKLARI 15 HAZİRAN'A YETİŞTİRİLEMEDİ

BHM
16.06.2020 11:28
BODRUM LİMANI HAZIRLIKLARI 15 HAZİRAN'A YETİŞTİRİLEMEDİ
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün'ün 15 Haziran tarihinde faaliyete gireceği müjdesini verdiği Bodrum Limanı’nda çalışmalar tamamlanamadı.

Muğla Büyükşehir Belediyesince kış aylarından beri Bodrum Limanı'nda düzenleme çalışması yürütülüyor. Limanda 20 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilen çalışmaların sezon öncesinde Mayıs ayında bitirilmesi hedefleniyordu. 

Koronavirüs salgını esnasında yaşanan aksaklıklar ve alınan önlemler nedeniyle limanın faaliyete giriş tarihi uzadı. Limanda elektrik, mekanik, yangın alt yapı imalatları, yürüyüş alanları ve oyun grupları çalışmalarının 15 Haziran’da tamamlanacağı ifade edilmişti. 4 Haziran günü Bodrum’daki yatırımları incelemek üzere ilçeye gelen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bodrum Limanı’nın yeni yüzüyle 15 Haziran'da hazır olacağını ve çalışmaların tamamlanacağının müjdesini vermişti. Oysa 15 Haziran itibarıyla limandaki çalışmaların devam ettiği görüldü. 

Öte yandan İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber’den çalışmalarla ilgili sert eleştiri geldi. Kanber yaptığı açıklamada, “Bölgede büyük sermaye gruplarının yatırımlarına her türlü kolaylık sağlanırken Bodrum Merkez, Bitez, Ortakent, Akyarlar, Turgutreis bölgelerinde tadilat bahanesi altında, Bodrum ve çevresinin kişiliğini ve karakterini oluşturan değerlerin ve esnafının sistematik biçimde yok edilmeye çalışıldığını üzülerek gözlemlemekteyiz. Bu bölgelerde esnafı yaşatan ve bölgeyi yaşanır kılan yolların bilerek ve isteyerek yürünemez halde bırakılması, tadilat bahanesiyle bile olsa “Turizm sezonu” olarak görülen ve belediye başkanının ısrarlı iddialarına rağmen 15 Haziran gibi bir tarihte bitmemiş olması, belirli bir art niyetin yegane göstergesidir. Bodrum’un Limanı’nda teknelerini susuz ve elektriksiz, esnafını yolsuz, bölgede yaşayanları mutsuz ederek toz duman içinde bırakarak kim neyi hedeflemektedir?” ifadelerini kullandı.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com