28 Ekim 2020 Çarşamba

BODRUM'LU GENÇ ARPİST'İN GÜMÜŞ MADALYA GURURU

BHM
06.11.2019 11:20
BODRUM'LU GENÇ ARPİST'İN GÜMÜŞ MADALYA GURURU
Slovenya Arp Derneği tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Arp Yarışmasında, sanatçı Şirin Pancaroğlu'nun öğrencileri Gül Uymaz, Bahar Uymaz ve Ela Talay, kendi kategorilerinde gümüş madalya kazandı.

Yedi farklı kategoride, 19 ülkeden toplam 92 yarışmacının yer aldığı yarışma, Slovenya'nın Velenje kentinde Fran Korun Kozeljski Müzik Okulu'nda gerçekleşti.

Ülkemizin önde gelen arp sanatçısı Şirin Pancaroğlu'nun öğrencileri 2010 doğumlu Gül Uymaz ve Bahar Uymaz ile 2007 doğumlu, Bodrumlu Ela Talay, uluslararası platformda prestij sahibi bu yarışmaya İzmir’den katıldılar ve kendi kategorilerinde gümüş madalya alarak ülkemizi başarıyla temsil ettiler. 

Yarışmaya İzmir'den katılan genç yarışmacılar, zorunlu eserlerin yanı sıra Bora Uymaz ve Şirin Pancaroğlu'nun besteleri olan "Toy Chest" ve "Rose Garden" başlıklı parçaları da icra ederek, Türk ezgilerini dünyaya tanıttı.

26-28 Ekim'de düzenlenen yarışmada genç yeteneklere arp sanatçısı Meriç Dönük de eşlik etti.

Küçük yaştan beri arp ve müzikle iç içe olan Gül Uymaz, Bahar Uymaz ve Ela Talay, öğretmenleri Şirin Pancaroğlu ile arp eğitimlerine devam edecek.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com