02 Şubat 2023 Perşembe

‘Bodrum Prestij Kitabı’ ile Bodrum, dünyaya tanıtılıyor

BHM
21.09.2022 14:35
‘Bodrum Prestij Kitabı’ ile Bodrum, dünyaya tanıtılıyor
Özay Kartal ve Oğuz Hamza tarafından hazırlanan “Bodrum Prestij Kitabı”, uluslararası arenada Bodrum’u tanıtıyor. En son Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Uluslararası Kazan Dijital Haftası Forumu’na katılmak için Tataristan’ın başkenti Kazan’a giderek prestij kitabını, Tataristan protokolüne hediye etti

Oğuz-Özay Tanıtım Ajansı tarafından Tav Hava Limanları sponsorluğunda basılan “Bodrum Prestij Kitabı” Bodrum’u uluslararası arenada tanıtmaya devam ediyor.  Metinleri Özay Kartal tarafından yazılan kitabın fotoğrafları ise fotoğraf sanatçısı Oğuz Hamza’nın 20 yıl içerisinde çekmiş olduğu binlerce fotoğraf arasından seçilmiş en özel fotoğraflardan oluşuyor.

Geçtiğimiz günlerde t24 gazetesinde ulusal basına da konu olan 2.000 yıllık “Halikarnassos’un Gururu” başlıklı ‘Salmakis Yazıtı’nın Özay Kartal tarafından yapılan çevirisi de ilk olarak bu kitapta yayınlanmıştı. Özay Kartal: “Bodrum’da her alanda seviyeyi yukarı çekecek işler yapılmalı, güzel Bodrum bunu hak ediyor.” dedi.

Fotoğraf sanatçısı Oğuz Hamza ise açıklamasında, bu kitabın, bugün için Bodrum'un uluslararası tanıtımına katkı verdiğini, gelecekte ise arşivsel bir özellik de taşıyacağını belirtti.

BAŞKAN ARAS TATARİSTAN PROTOKOLÜNE “BODRUM PRESTİJ KİTABI”NI TAKDİM ETTİ

Uluslararası Kazan Dijital Haftası Forumu’na katılmak için Tataristan’ın başkenti Kazan’a giden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Kazan Belediye Başkanı Ilsur Metshin ve T.C. Kazan Başkonsolosu İsmet Erikan ile görüşmeler gerçekleştirerek bu görüşmelerinde Tatar protokolüne “Bodrum Prestij Kitabı”nı hediye etti.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve 24 Eylül’e kadar sürecek olan Kazan Dijital Haftası Forumu’na Rusya, Çin, İran, Moldova ve daha birçok ülkeden belediye başkanları, bürokratlar ve bilim insanları katılırken Türkiye’den ise Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras katıldı.

Başkan Aras, Tataristan protokolüne yaptığı bir dizi ziyaret ve önemli görüşmeleri sırasında Bodrum’un dünya tarihindeki yerini, tarihin babası Herodot’un doğduğu topraklar olan Bodrum yarımadasının güzelliklerini içeren arşivsel niteliğe sahip “Bodrum Prestij Kitabı”nı da hediye etti.

Dijital çağın gereksinimlerini, uluslararası platformlarda paylaşılan yenilikleri, belediyelerin kent yönetimindeki dijital çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’da bu konuda yürüttükleri çalışmalar ile ilgili de bilgi paylaşımı yaparak Tatarlı yetkililer ile fikir alışverişinde bulundu. 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com