27 Mayıs 2022 Cuma
Özay KARTAL
Özay KARTAL
AHVAL
26.09.2019 13:34

BODRUM YEREL SİYASETİ

“Bodrum yerel siyaseti, 1500 yıldır değişmiyor” desem, iddialı bir giriş yapmış olur muyum?

Gelin siz karar verin.
Bodrum’un adını insanlık tarihine yazdıran kim?
Halikarnassos’un anlı şanlı kralı Mavsolos. Halikarnas’ı Karya ülkesinin başkenti yapıp, 24 yılda Ege ve Akdeniz’in en zengin liman kenti yapan kral. Kendisinden 6 asır sonra, Romalı Vitruvius’un, ilk mimari kitabına adını yazdırtan kral. Dünyanın yedi harikasından biri Mausoleum’u şehrin kalbine diken kral.

Peki, bu kralın yarattığı bu şehirde o kralın adı var mı? Bir caddesinde, bir meydan ya da bir sokağında? Cevap utanç verici kocaman bir hayır!
Kral Mavsolos’un yarattığı bu şehri, ondan 33 yıl sonra gelip, uzun kanlı bir kuşatmayla ele geçirip, yağmalayıp yıkan kim? Büyük İskender. Tarihçiler der ki; Büyük İskender’in yağma ve yıkımından sonra Halikarnassos hiçbir zaman o eski parlak günlerine dönemedi.

Peki, yağmacı ve işgalci o kralın adı günümüzde bu kentte yaşıyor mu? Evet. Utanç verici kocaman bir evet. Myndos Kapısı’nın önüne gidin, caddenin adına bakın, “Büyük İskender Caddesi."
1500 yıldır bu kente değer verenlerin, ona hizmet etmek isteyenlerin değeri siyasi olarak yeteri kadar bilinmedi, ama dışardan gelenler baş tacı edildi.

Bugün Bodrum’a hiçbir hizmeti dokunmayan, Bodrum’un siyasi işgalcisi,  Osman Gürün baş tacıdır.
Osman Gürün, çok iyi bir siyasi cerrahtır.
Marmaris’de, Datça’da, Fethiye’de ve Bodrum’daki siyasi cerrahi operasyonları devam ediyor.

Nasıl mı?
Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı olarak, kendi adamı, Bodrum’u ve Bodrumluları hiç tanımayan Muğla’dan Tayfun Yılmaz’ı atattı. Bodrum Belediyesindeki idari ve siyasi ilişkileri kontrolüne aldı.

Yetmedi!
Bodrum Belediyesine, Muğla’dan gönderdiği Ahmet Demirel’i Mali Hizmetler Müdürü olarak attı. Belediyenin mali hareketlerini de gözetimine aldı.

Yetti mi? Hayır; Belediye’de Mehmet Kocadon’a yakın ne kadar müdür varsa tasfiye ettirdi.
Yetti mi? Hayır; CHP ilçe teşkilatında bendeniz dâhil, Osman Gürün adaylığına karşı bayrak kaldıranları ihraç ettirmek üzere disiplin soruşturması başlattı.
Büyük İskender’den Osman Gürün’e Bodrum siyasi işgalcilerini baş tacı etmeye devam ediyor.

Önerim var, Osman Gürün adını,  belediye önündeki caddeye versinler de, biz de yazalım yedi sütuna manşet:
“TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR.”

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com