30 Kasım 2020 Pazartesi

BODRUMLU 6 DANSÇI ARTIK MİLLİ SPORCU

BHM
06.06.2019 11:45
BODRUMLU 6 DANSÇI ARTIK MİLLİ SPORCU
Bodrum Seashine Dans Akademi Türkiye ve yurt dışında aldığı başarılı ödüller sonucunda 6 dansçısını milli sporcu kategorisine çıkardı.
9 Haziran 2018 Tarihinde Türkiye Şampiyonasında aldıkları 2.’lik ile Makedonya’da International Dance Organization IDO yarışmasına katılan Seashine Dans Akademinin sporcuları Jasmin Atalay, Polen Çevik, Aylin Yay, Azra Özçırpan, İris Anadol ve Göksu Dila Yuvanç Makedonya’da finale kalarak Milli Sporculuğu almaya hak kazandılar.
 
13 Katılımcı ülkenin 78 şampiyon sporcusu içinden dereceye girerek milli sporculuk belgesi alan dansçılar, özel kolejlerden %100’e varan indirim ve LGS sınavına ek puan alabilecek. Milli dansçı belgeyle de kolayca üniversitelerin B.E.S.Y.O bölümlerine de girebilecek.
 
Seashine Dans Akademinin çocuk dansları branşının eğitmeni Daria Shramko ise “Milli sporcu yetiştirmekten dolayı onur duyuyoruz. Çalışmalarımızda eskisinden daha fazla hırslı ve azimli şekilde yaparak Bodrum’a ve kulübümüze daha fazla derece kazandırmak istiyoruz” dedi.
BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com