20 Mart 2023 Pazartesi

BOTAV’IN ŞAİBELİ REKLAMCISINA “ÖDÜL GİBİ” ATAMA!

BHM
13.05.2022 16:10
BOTAV’IN ŞAİBELİ REKLAMCISINA “ÖDÜL GİBİ” ATAMA!
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Tanıtma Vakfından 1 milyon 100 bin TL para almasına rağmen siteyi yapmayan reklamcıyı, Bodrum Belediyesi Gıda AŞ’ye yönetim kurulu üyesi olarak atadı.

Bodrum Belediyesi’nde başkan yardımcısı Hüseyin Tutkun ve imar müdürü Melike Yapıcı Topuz hakkında adli soruşturma devam ederken, Bodrum Belediyesi Gıda AŞ’nin yönetim kuruluna atanan BOTAV’ın (Bodrum Tanıtma Vakfı) reklamcısı Levent Arkan’ın, 1 yıl içinde bitirmesi konusunda taahhüt verdiği visitbodrum.com adlı web sitesini, 2 buçuk yıldır teslim etmemesi, buna rağmen işin bedeli olarak sunulan 1 milyon 100 bin TL parayı BOTAV’dan tahsil etmesi konusunda sert tartışmalar devam ederken, bu şok atama kararı, Bodrumluları adeta şaşkına çevirdi.

1 MİLYON 100 BİN TL CEPTE ANCAK WEB SİTESİ ORTADA YOK!

Parası ödendiği halde o günden bugüne açılamayan web sitesi dolayısıyla BOTAV yönetim kurulunda yer alan BODER (Bodrum Otelciler Derneği) Başkanı Ömer Faruk Dengiz, BODTO (Bodrum Ticaret Odası) Başkanı Mahmut Kocadon ve TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Yüksel Aslan ile Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras arasında sert tartışmalar yaşandığı biliniyor.

ARAS VE ARKAN TARAFINDAN 1 YILDA BİTİRİLMESİ TAAHHÜT EDİLEN WEB SİTESİ ORTADA YOK!

Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aras’ın talimatıyla yaklaşık 2 buçuk yıl önce BOTAV’ın tanıtım ve reklam işlerini yürütmek üzere anlaşma yaptığı İzmirli reklamcı Levent Arkan, visitbodrum.com projesini BOTAV’a sundu. 

Bodrum’un tanıtım atağı olarak lanse edilen projenin konseptinin kamuoyu ile paylaşıldığı 2020 yılındaki toplantının ardından “BODRUM İNTERNETTE OLAĞANÜSTÜ BİR ADRESE KAVUŞUYOR” başlığıyla Bodrum Belediyesinden paylaşımı da yapılan bülten metninde; Bodrum’un ulusal ve global turizm pazarındaki en büyük gücü olması planlanan ‘Visit Bodrum’ projesinin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.” ifadeleri yer alıyor.

4ALabs firması tarafından yapılan sunumda, BOTAV’ın reklamcısı Levent Arkan da “İnanıyorum ki önümüzdeki yıl Bodrum’un tanıtımı çok konuşulacak” diyerek sitenin 2021 yılı içinde bitirileceğinin garantisini vermişti.

Sunuma katılan Ahmet Aras ise konuşmasında, “Arkadaşlarımızdan bu işi mümkün olduğu kadar çabuk yapmalarını istiyorum. Bu projeyi önümüzdeki yaz sezonuna kadar yetiştirelim ve ortaya koymuş olalım.” diyerek 2021 yılı yaz sezonunda projenin tamamlanması gerektiğini ifade etti.

REKLAMCI, BAŞKAN ARAS ZAMANINDA BODRUM’A ADIM ATABİLDİ!

Öte yandan Bodrum iş dünyasında reklamcı Levent Arkan’ın yıllar önce Bodrum’da yaşayıp pek çok kişi ile iş yaptığı ve ödemelerini peşin alıp işlerini teslim etmediği, uzun süredir de Bodrum’a dönüş yapamadığı biliniyordu.

Ancak Ahmet Aras’ın Bodrum Belediye Başkanlığı süreciyle birlikte 2019 yılında BOTAV’a reklam ve tanıtım hizmeti sağlamak üzere kendisi ile anlaşma yaptığı ve söz konusu visitbodrum.com adlı proje ile Bodrum’a yıllar sonra adım atabildiği, tartışmalara sebep olan 1 milyon 100 bin TL parayı da ortada herhangi bir tamamlanmış web sitesi olmamasına rağmen şaibeli bir şekilde tahsil etti. 

Yetmezmiş gibi geçtiğimiz gün şaibeli reklamcının, Bodrum’da belediyeye ait cafe, kafeterya, restoran ve plaj işletmelerinin bağlı olduğu Bodrum Belediyesi Gıda AŞ’nin yönetim kuruluna atanması; BOTAV yönetim kurulunda, Bodrum iş dünyası ve Bodrum Belediyesi yöneticileri arasında sert tepkilere yol açtı.

LEVENT ARKAN’IN 2018’DE CHP, AHMET ARAS VE OSMAN GÜRÜN ALEYHİNDEKİ SÖZLERİ ORTAYA ÇIKTI…

Facebook hesabından 21 Ekim 2018 tarihinde siyasi görüşünü ifade eden paylaşımında; restoran ve plaj işletmecisi olarak Ahmet Aras’ı da hedef alan Levent Arkan, şu ifadelerde bulundu:

“Adam çıktı, ‘Bodrum yeniden doğacak’ sloganıyla seçime girdi, seçildi, kaç senedir de Bodrum Belediye Başkanı ve bu süre içerisinde; Bodrum'a kazandırdığı hiçbir değer, kattığı hiçbir fark, yok. Gerekçesi de tüm yetkilerin Muğla Belediyesi'nde olması nedeniyle elinin kolunun bağlanması.. Şikayet eden CHP'li Bodrum Belediye Başkanı, şikayet edilen CHP'li Muğla Belediye Başkanı !! Ve şimdi şikayet eden çıkmış, Muğla Belediye Başkanlığı'na aday olmuş.. Bu defa da "elim kolum bağlı, yetki AKP Hükümetinde" demek için herhalde. Bu arada, Bodrum Belediye Başkanlığı'na aday olan aday adayları konusuna, girmek istemiyorum bile.. Başkanlığı döneminde Yalıkavak'ın tüm sahillerini betona dönüştüreninden, işlettiği plajın restoranında adam gibi hizmet veremeyenine kadar, seç beğen al. Türk Siyaset Tarihi'nin yaşayan en köklü, en saygın partisinin içinde nice Yılmaz Büyükerşen'ler var ama bu kişiler parti yönetiminin başında olmadıkça, sonuçları böyle oluyor ve olmaya da devam edecek ne yazık ki.”

Gönderisini; Bodrum, Bodrum Belediyesi, Muğla, Muğla Belediyesi, Yerel Seçim 2019 ve CHP şeklindeki konu başlıklarını hashtagler (#) ile etiketleyerek paylaştı.

BODRUM’DAKİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI İÇİN “BAŞKAN ÇAPSIZ OLDUKTAN SONRA, EKİP İYİ OLSA NE YAZAR” DEDİ

Paylaşımının altına bir arkadaşından gelen "Ümidimiz G.İ." şeklindeki yoruma ise Arkan, "G.İ. meclis üyeliği için aday olmuş dolayısıyla umutlanma. Başkan çapsız olduktan sonra, ekip iyi olsa ne yazar. Olmasa Gönül Yazar." cevabını verdi.

Bodrum Belediyesinde diğer adli ve idari soruşturmalar devam ederken, bu durumun da nasıl gelişmelere yol açacağını, kamuoyu merakla izliyor…

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com