31 Mayıs 2024 Cuma

CHP Bodrum Listesine Ekrem İmamoğlu ve Alptekin Polat damga vurdu!

BHM
20.02.2024 17:47
CHP Bodrum Listesine Ekrem İmamoğlu ve Alptekin Polat damga vurdu!
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Bodrum’daki villasını yapan müteahhit Alptekin Polat, İmamoğlu’nun İstanbul’daki inşaatçısı Nadir Ataman, İmamoğlu'nun talimatıyla kurulan İstanbul Turizm Platformu başındaki Cumhur Güven Taşbaşı ve iş insanı Candan Topdemir’in CHP Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Aday Listesinde yer alması şaşkınlık yaşattı.

Bugün Yüksek Seçim Kuruluna gönderilen CHP Bodrum Meclis Üyesi Adayı listesinde geçen bu isimler, Bodrum kamuoyunda tepkilere neden oldu. 

Basında yer alan bir habere göre Nadir Ataman'ın, Büyükçekmece Kumburgaz'da kaçak yapısı olduğu ortaya çıktı. Sabah'tan Kenan Kıran'ın haberine göre; İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Grup Sözcüsü Nadir Ataman'ın Büyükçekmece Kumburgaz'daki iki yapıya, tek yapı belgesi aldığını belirtti. 

Göksu, "İletişim Başkanımız Fahrettin Altun'un boş arsasının fotoğraflarını servis eden İBB CHP Meclis Üyesi Nadir Ataman'ın Büyükçekmece'de kaçak yapısı ortaya çıktı. 

Tabi ki biz röntgencilik yapmayacağız, bu konuda hukukun vereceği kararı bekleyeceğiz" şeklinde konuştu.

HEM EMLAKÇI BİNASINA, HEM DE KONTEYNER İÇİN TEK YAPI BELGESİ ALMIŞ

Nadir Ataman'ın; hem emlakçı binasına, hem de konteyner için tek yapı belgesi aldığı öğrenildi. Emlakçı binasının; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, 31 Aralık 2017'den önce yapılmış, ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için hayata geçirilen imar barışından yararlandığı belirtildi. 

KONTEYNER YAPI İMAR BARIŞINDAN YARARLANMADI

Nadir Ataman'a ait konteyner yapının ise imar barışından faydalanamadığı ortaya çıktı. Nadir Ataman'ın kaçak olduğu ve çiğ köfteci olarak kullanılan konteyner yapının imar barışından sonra bile alanını genişlettiği belirtildi. 

Çiğ köfteci olarak kullanılan konteyner yapının devren satılık olduğu da belirtildi. 

3 dönem CHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı yapan Ataman halen İBB Meclis Üyeliği görevini yürütüyor. Ataman’ın inşaat işi ile ilgilendiği biliniyor. Nadir Ataman 1981 yılında Diyarbakır'da dünyaya geldi. Üniversite eğitimini İşletme bölümünde tamamladı.

3 dönem İstanbul CHP İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 10 yıldır inşaat sektöründe çalıştı. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Nadir Ataman, Sözcü Gazetesi yayın yönetmeni Metin Yılmaz'ın damadıdır.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com