27 Mayıs 2022 Cuma
Özay KARTAL
Özay KARTAL
AHVAL
27.10.2009 00:28

CHP YOL AYIRIMINDA

Olan oldu.

CHP Bodrum ilçe örgütü eski yöneticileri, kendi merkezleri Bodrum‘da ki yanlış politikaları görüp onları görevden alana kadar,  kendi yanlışlarını maalesef görmek istemediler.

CHP genel merkezi, Bodrum Belediye Başkanlığı gibi bir amiral gemisini ve Gümüşlük gibi bir kurtarıcı filikayı kaybetmiş olan ekibi affetmedi.

Belki, CHP gibi köklü bir partiye yakışır düzeyde ve kalitede propaganda yürütmedikleri için affetmedi.

Belki de yıllardır hep aynı isimlerin partide etkin olup, kendi kişisel hırslarına, partiyi kurban ettikleri için affetmedi.

Bilemiyorum, yada hepsi.

Kimse olayı parti tüzüğünün teknik gereklilikleriyle açıklama zaafiyetine düşmesin.

CHP genel merkezi, özeleştiri yapma ve hatalarını düzeltme yeteneğinden yoksun bir  ilçe teşkilatına, aslında özeleştiri yapma şansı vermiştir.

Yerel seçimlerden sonra, ilçe teşkilatının  yapamadığı özeleştiri, hata tespiti ve arkasından gelecek bir onarım, değişim şansını CHP Bodrum teşkilatına, genel merkezi vermiştir.Bundan sonra önemli olan, Bodrum CHP‘nin bu şansı değerlendirip, değerlendiremeyeceğidir.

Bodrum CHP‘yi kendi isimleriyle baki sayan  malum, gedikli isimlerin görmek istemedikleri durum budur. Çünkü onlar için önemli olan CHP‘nin Bodrum‘da güçlenerek büyümesi değil, partideki kendi koltukları, iki yıl sonra milletvekili adaylıkları, ve partinin, parti binasında değil kapalı kapılar ardında bol rakılı ofis masalarında yönetilmesidir.

Bodrum‘un son derece bilinçli CHP‘li seçmenleri son seçimde, bu duruma resmen dur demek istemişitir. Bu resmi okuyamayan bir ilçe başkanının başarlı olma şansı yoktur.

Sayın Dr. Kerim Cangır‘ın üzerinde bu önemli  sorumluluk vardır. Bodrum‘daki  tüm CHP‘lilerin beklentisi ve özlemi,  birleştiren ve bütünleştiren bir yönetimdir. 

Bodrum CHP, önemli bir yol ayrımındadır.

Ya seçmenin yerel seçimlerde verdiği mesajı doğru algılayıp, CHP‘nin tüzüğüyle, siyasi çizgileriyle kendisini bağlamaya, o çatı altna girmeye hazır Belediye Başkanlıklarıyla ve onların ekipleriyle güç birliğine gidecek ve yarımada da iktidarı ele geçirecek.

Ya da on yıllardır Bodrum‘u yöneten aynı isimlerin kişisel hırslarına kurban olup, Bodrum‘da belediye ve odalarda  seçimlerle yönetime gelen liderleri zorla sağın kucağına itip, karşına alıp Bodrum‘a anlamsız mücadelelerle bir beş yıl daha kaybettirmeye devam edecek.

Korkarım ki gidiş de bu yöndedir.

Bodrum‘un geleceği ve sorunlarına çözümler, iki yıl sonraki milletvekilliği  ve hatta 4 yıl sonraki belediye seçimlerindeki koltuk hesaplarına kurban olacak.Türkiye‘de sağın mutkal iktidarına, Bodrum‘da sağ yükselişine rağmen.

CHP ileri gelenleri kişsel hırslarını ve komplekslerini bir yana bırakmalıdır. Elinizi uzatacağınız insanlar sizlerin siyasi ideolojinizi kabul edenler ise bu birleşme ve güç birliğidir.Yok elinizi uzattığınız insanlar size kendi siyasi ideolojilerini benimsetmek üzere geliyorlarsa bu işgaldir ki  böyle bir durum olası değil..

CHP büyük, köklü ve kendine güven duyan bir parti olmalıdır. Katılım, birleşme ve bütünleşme olasılıklarına işgal paronayasıyla yaklaşmamlıdır.Ayrışmanın, hizipçiliğin ve bölünmenin getirdiği tek bir siyasi sonuç vardır, İKTİDARSIZLIK!

CHP‘nin önünde Bodrum‘da iktidarı ele geçirme şansı vardır. Yerel seçimler de yapılan hataları unutturma şansı vardır.

Bodrum CHP, ya  Bodrum iktidarından  vazgeçecek yada Bodrum CHP‘yi bu hallere düşüren on yıllardır duyduğumuz hep o aynı  isimlerden.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com