22 Nisan 2021 Perşembe

DUBAİ ŞEYHİNİN BODRUM'A DEMİRLEYEN YATINDA KORONAVİRÜS ŞÜPHESİ

BHM
15.03.2020 10:03
DUBAİ ŞEYHİNİN BODRUM'A DEMİRLEYEN YATINDA KORONAVİRÜS ŞÜPHESİ
Bodrum'a gelen Dubai şeyhi Abdullah Al Futtaim'e ait yatın kaptanında yeni koronavirüs şüphesi olduğu ortaya çıktı.

Dubai şeyhi Abdullah Al Futtaim'e ait 110 metre uzunluğunda ve 600 milyon avro değerinde olan İngiliz bayraklı Radiant isimli ultra lüks motor yatı, akaryakıt almak üzere dün sabah erken saatlerinde Bodrum'a geldi.

Yunanistan'ın Kithira adasından Bodrum'a gelen yat, Kumbahçe mahallesindeki Bodrum Cruise Port gemi iskelesine demirledi.

Sabah erken saatlerde İzmir'den gelen 18 akaryakıt tankından 3 tanesi içeri girip akaryakıt vermek için hazırlık yaparken gelen talimat üzerine liman tesislerinden dışarı çıkarıldılar.

Şalvarağa Caddesi'nde beklemeye başlayan 18 akaryakıt tankerinin şoförü ise ne zaman akaryakıt vermeye başlanacağının bilinmediği söyledi.

Sözcü'nün haberine göre, şoförlerden Mehmet K., şunları söyledi:

"Sabah erken saatlerinde İzmir'den geldik, yaklaşık 400 bin litre akaryakıt vereceğiz, akaryakıt verme işlemine başlanacağı sırada kaptanın ateşli hasta olduğu ve Türkiye Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü doktorları tarafından yatta kontrol yapılıp numune alındığını öğrendik. Gemiye yanaşmamamız istendi, gemiden de kimsenin dışarı çıkmasına izin vermiyorlar."

Yatın akaryakıt aldıktan sonra Yunanistan'a ait Flisvos limanına gideceği öğrenildi. Yat kaptanının tahlil sonuçlarının beklendiği öğrenildi. Al Futtaim ve ailesi tatil için 2013 ve 2014 yıllarında aynı yat ile Bodrum'a gelmişlerdi.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com