08 Ağustos 2022 Pazartesi

ESKİ-YENİ ŞENLİĞİ BODRUM’A RENK KATTI

BHM
29.11.2021 12:04
ESKİ-YENİ ŞENLİĞİ BODRUM’A RENK KATTI
Ünlü sanatçı Zeynep Casalini ve Özgehan Şahin tarafından Bodrum’un farklı yönlerini, insanlarını, güzelliklerini farklı etkinliklerle tanıtmak amacıyla ortaya çıkartılan ‘Başka Bir Bodrum’ markasının organizasyonu gerçekleştirildi.

Ortakent Pazar Yeri’nde düzenlenen Eski-Yeni Şenliği, gün boyu renkli görüntülere sahne oldu. 

Şenliğe katılanlar, organik yiyecekler, lokal tasarımlar, 2. el ürünler, farklı sanatsal ürünler ve daha birçok özgün ürünü inceleyerek satın alma fırsatı bulurken, düzenlenen workshoplar ve çeşitli etkinliklerle keyifli zamanlar geçirdiler.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR YAŞAM İÇİN PAZAR YERİ ŞENLİKLERİ

‘Başka Bir Bodrum’ kurucularından sanatçı Zeynep Casalini, bu tür etkinlikleri Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle yıl boyu sürdürmeyi hedeflerini belirterek şunları ekledi: “Pazar yeri şenliklerimizin ikincisini gerçekleştiriyoruz. İlkini yine burada güz panayırı şeklinde gerçekleştirmiştik. Bugün havanın kapalı olmasına rağmen insanlar yoğun bir ilgi gösterdiler. Birçok emekçinin standları burada yer alıyor. Evlerinde yaptıkları işlerle ya da eski ancak hala canlı eşyalarını getirerek katılıyorlar. Bu da sürdürülebilir yaşam için çok kıymetli. Herkesi şenliklerimize bekliyoruz.”

Aileleriyle birlikte şenliğe katılan çocuklar da çeşitli atölyeler ile farklı çalışmalarda yer aldı. Sabah saatlerinde başlayan şenlik akşam saatlerine dek devam etti.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com