26 Haziran 2024 Çarşamba

"Geçen yıllara göre bayramda doluluk oranı daha az"

BHM
19.04.2023 13:46
Ramazan Bayramı tatiliyle okulların ara tatilinin birleşmesinin ardından, Bodrum’da özellikle trafikte yoğunluk başladı. Bodrum Otelciler Derneği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin geçen yıllara göre bu yıl doluluk oranlarının biraz az olacağını belirtti.

Bayramlarda 1 milyon turisti bulan Bodrum’da bu yıl yerli ve yabancı sayısının Ramazan Bayramı'nda 700 bini bulması bekleniyor. Ramazan Bayramı'na 3 gün kala hem yazlıkçılar hem de yerli ve yabancı turistler Bodrum’a akın etmeye başladı. Bayramı tatil yaparak geçirmek isteyen yerli turistin de vazgeçilmez adresi yine Bodrum oldu.

Trafikte ve ilçe merkezindeki yoğunluk yavaş yavaş başladı. Bazı oteller kapılarını yerli ve yabancı turiste açtı. Yüzde 50’nin üzerine çıkan otel rezervasyonlarının bayram günü yüzde 70’leri bulabileceği tahmin ediliyor.

Bodrum Otelciler Derneği Başkan Yardımcısı Alişir Şahin geçen yıllara göre doluluk oranlarının biraz az olacağını belirterek, “Mevsim gereği sezon daha yeni başlıyor. Yabancı turistler gelmeye başladı. İç pazar genel anlamda sezon başı tatil yapmayı sevmiyor. Okulların tatil olması ve bayramla birleşmesiyle bir hareketlilik başladı. Şu anda halen odalarımızda mevcut yerlerimiz var. Plan yapmayanlar da şu anda plan yapıp Bodrum’a gelebilirler” dedi.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com