17 Ağustos 2022 Çarşamba

Gökmen’den Karahan’ın hastane jeneratörü iddialarına yanıt!

BHM
05.08.2022 21:11
Gökmen’den Karahan’ın hastane jeneratörü iddialarına yanıt!
CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’ın “Yeni hastane açılmadan icra geldi, jeneratörü götürdüler" şeklindeki iddialarına karşın Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen bir basın açıklaması düzenledi. Gökmen, Karahan’ın eksik ve yanlış bilgiler verdiğini, yapılan hizmete karşı kıskançlıkla yapılan bir açıklama olduğunu söyledi.

Sözcü Gazetesinde yayınlanan Yaşar Anter’in CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ile yapmış olduğu röportaj haberinde Karahan’ın iddialarına yer verilmişti. Karahan röportajın bir kısmında, “Şaka gibi önce inanmak istemedik ancak yaptığımız araştırmada İstanbul 4. İcra Dairesi'nin esastan aldığı kararın Bodrum 1. İcra Müdürlüğü tarafından uygulandığını ve haciz işleminin gerçekleştiğini öğrendik. Bunca yıldır siyasetçiyim, böyle bir şey görmedim, duymadım, açılmayan bir hastanenin demirbaşına haciz konuluyor. Bunu da bize AKP yaşatıyor. Açılmayan devlet hastanesinin jeneratörü şu anda hacizli.” ifadelerinde bulunmuştu.

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’den ise söz konusu iddialara karşı yalanlama geldi. Müteahhit firma ile bir alt yüklenici arasındaki alacak verecek meselesi nedeniyle konulan haczin, Bodrum İcra Hukuk Mahkemesi tarafından tedbiren durdurulduğunu belirten Gökmen, Karahan’ın eksik ve yanlış bilgiler verdiğini söyledi.

Gökmen: “Kıskançlıkla yapılan bir açıklama…”

“Bahse konu jeneratör devletin ve bodrumlunun malıdır”

Sözcü’de yer alan haberdeki iddialarla ilgili açıklama yapan Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, “CHP İlçe Başkanının Sözcü Gazetesi’ne yaptığı açıklamayı hayretler içerisinde gördük. Bu Bodrum’a yapılan hizmetin kıskançlığı ile yapılan, Bodrumluyu kandırmaya yönelik yanlış bir bilgilendirme. Hastanemizin geçici kabulü, 1 Ağustos 2022’de oldu. Önümüzdeki Pazartesi günü de Sağlık Bakanlığı tarafından kesin kabulü olacak. Bundan önce bir leasing şirketi ve müteahhit firmanın bir alt taşeronu olan bir firma arasındaki alacakla alakalı bir konu olmuştur ve bundan ötürü bir haciz ve icra dosyası vardır. Aynı gün tarihli 1. Bodrum İcra Hukuk Mahkemesi’nin 2022’ye 462 esas numarası ile böyle bir haciz ve muhafaza işleminin tedbiren durdurulması ile alakalı karar da vardır. Dolayısıyla bu bahse konu jeneratör devletin ve Bodrumlunun malıdır. O burada yapılan hizmete karşı kıskançlıkla yapılan bir açıklamadır.” dedi.

“Halil Karahan, Bodrum Belediyesi Gıda A.Ş.’nin haciz ve icralarını anlatsın”

Gökmen ayrıca Bodrum Belediyesi Gıda A.Ş. ile ilgili haciz ve icra iddialarını gündeme getirerek Karahan’a “bunları anlatsın” dedi. Gökmen, “Halil Karahan, Bodrum Belediyesi Gıda A.Ş.’nin pos makinesi dahil tüm taşınır ve taşınmaz mallarındaki haciz ve icraları bir anlatsın. Hatta bu haciz ve icralardan ötürü, geçen sene hibe aldıkları şirketin üzerine bütün o kafeteryaları, personelleri bir ay önce nasıl geçirdiklerini anlatsın. Sayıştay’ın en son raporundaki 12 sorgu ile alakalı konuları açıklasın. Bu zihniyet, yangın çıktığında ‘burada bir tane helikopter yok’ derken üzerinde helikopter geçerken tepeye bakıyorsa, Halil Karahan, CHP’li Bodrum ve Muğla Büyükşehir Belediyemiz ve onların ilçe ve il yönetimleri sadece kapıdan çekiyor. Bir günden bir güne hastanenin içerisinde neler olmuş, neler yapılmış, neler eksik kalmış, neden birtakım konularda gecikme olmuş diye bize soru sormaktan ziyade ya da nasıl yardımcı oluruzdan ziyade tamamıyla karalamayla alakalı açıklamalar yapıyor.” şeklinde konuştu.

Hastanenin hizmete açılmaya başlayacağı tarihi verdi: “15 Ağustos”

Konuşmasının devamında Gökmen, “15 Ağustos’tan itibaren diş polikliniği Yeni Devlet Hastanesi’ne taşınacak ve bina, bu tarihten itibaren hizmet vermeye başlayacak. Onun akabinde de Eylül ayında basınç odamız buraya gelecek. En son da Ekim ayında acil servisin buraya taşınması ile Bodrumluya komple burada hizmet vermeye başlayacağız. Onların dediği gibi, ‘yapamadılar, açamadılar’. Bunlar, bunlardan mutlu olan insanlar. Herkes Bodrum için yapılan yatırımların bir ucundan tutsun. Böyle çamur atmayla, yalan yanlış bilgilerle, eksik bilgilerle bir yere varamayız. Doğru bilgilerle gitmemiz lazım” dedi. 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com