27 Şubat 2021 Cumartesi

HAYIRSEVER AİLEDEN ANLAMLI BAĞIŞ

BHM
23.10.2019 09:41
HAYIRSEVER AİLEDEN ANLAMLI BAĞIŞ
Bodrumlu emekli öğretmenler Fatma Günnar Efe ve Ahmet Efe, 2001 yılında kaybettikleri oğulları Mehmet Efe adına bir spor salonu yaptırdılar.

Hayırsever çift, Bodrum Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlkokulu'nun hemen yanında Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği araziye yaptırdıkları spor salonuna, 2001 yılında üniversite öğrencisiyken karaciğer yetmezliğinden 21 yaşında yaşamını yitiren oğulları Mehmet Efe’nin adını verdi. Bin metrekarelik spor salonu, 400 kişi kapasiteli.

“Mehmet Efe Kapalı Spor salonu” nun açılış törenine Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, siyasi parti temsilcileri, hayırseverler Fatma Günnar ve Ahmet Efe, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması sonrası okulun 3/C sınıfından Deniz Özalp, bir teşekkür konuşması ile başladı. Ardından kürsüye gelen Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, hayırsever Efe Ailesi’ne teşekkür ederek “Bugün gerçekten çok mutluyuz. Bütün mücadelemiz çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlayabilmek. Hem kafa, hem vücut olarak sağlıklı bedenler yetiştirebilmek. Okulumuzu daha önce yaptıran Danacı Ailesi’ne teşekkür ediyoruz. Okulumuzun bir de kapalı spor salonuna ihtiyacı vardı. Değerli Ahmet Hocam ve eşleri böyle bir niyetleri olduğunu bize bildirdiler ve sayın valimizin himayelerinde bu salonun yapılmasını protokole bağladık. Burada hayırseverlerimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediyemiz kapalı spor salonunun arsasını bize verdi ve 400 kişinin spor yapabileceği bin metrekarelik bu spor salonunu yaptık.” diye konuştu.

"KENDİ YAŞAMADI, İSMİ YAŞASIN İSTEDİK"

21 yaşında yaşamını yitiren oğullarının adının yaşaması için salona onun adını verdiklerini söyleyen Ahmet Efe, “Ben ve eşim Bodrumun yerlisiyiz. Emekli öğretmeniz. 2 çocuğumuz vardı. Küçük oğlumuzu 21 yaşındayken, üniversite öğrencisiyken kaybettik. Kendi yaşamadı, adının yaşamasını istedik. Burayı yaptırmayı düşündük, nasip oldu yaptırdık. Yapımında başta ağabeyi olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Haklarını helal etsinler. Açılışa katıldığınız için herkese teşekkür ediyorum. Salonumuzun hatasız, kazasız kullanılması dileğiyle, hayırlı olsun.” dedi.

Ahmet Efe'nin ardından törende Muğla Valisi Esengül Civelek ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün de birer konuşma yaparak Efe ailesine teşekkürlerini sundular.

Açılış konuşmaları sonrasında öğrenciler tarafından halkoyunları gösterileri sunuldu, Efe Ailesi’ne teşekkür plaketi verildi.  Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından okul öğrencileri salonda futbol maçı yaptılar. 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com