06 Haziran 2020 Cumartesi

KARAOVA ŞENLİĞİ KEŞKEK ZİYAFETİYLE BAŞLADI

BHM
07.09.2019 14:27
16 Okuma
KARAOVA ŞENLİĞİ KEŞKEK ZİYAFETİYLE BAŞLADI
Bodrum'un özüne yansıyan en zengin içerikli festivali başladı. Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Karaova-Der tarafından düzenlenen 5. Karaova Bağbozumu Şenliği, keşkek kazanın yanmasının ardından kortej yürüyüşü ile başladı.

Bodrum sokaklarında davul zurna eşliğinde başlayan 5. Karaova Bağbozumu Şenliği, yerli yabancı çok sayıda turistin ilgisini çekti. 

Kumbahçe Meydanı’nda toplanan kalabalık, davul zurna eşliğinde, Cumhuriyet Caddesi üzerinden Bodrum Belediye Meydanı’na ulaştı. Saat 19.00'da başlayan kortej yürüyüşünde yöresel kıyafetli katılımcılar davul zurna eşliğinde yöresel danslar sergiledi.

Kortej yürüyüşü esnasında, yoldan geçen turistlere ve esnaflara sepet sepet Karaova bağlarını üzümünü ikram eden Belediye Başkanı Aras herkesi şenliğe davet etti. Başkan Aras, Karaova'nın bereketli topraklarının geniş kapsamlı bu şenlik sayesinde daha da bereketleneceğini söyledi. 

Belediye Meydanına ulaşan kalabalık, keşkek kazanının etrafında toplandı. Karaova-Der Başkanı Ali Öztürk burada katılımcılara ve meydandan geçen vatandaşlara keşkek ikram etti. 

Resmi açılışı 7 Eylül Cumartesi günü saat 10.30’da Mumcular’da gerçekleştirilecek. 5. Karaova Bağbozumu Şenliği kapsamında yapılacak olan yemek yarışmaları, yöresel lezzetler, konserler ve daha birçok etkinlik katılımcılarını bekliyor olacak. 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com