08 Şubat 2023 Çarşamba

Kazanan Mavi Grup oldu

BHM
02.10.2022 20:06
Kazanan Mavi Grup oldu
Bugün düzenlenen Bodrum Ticaret Odası seçimlerinde kazanan, Mahmut Kocadon'un liderliğindeki Mavi Grup oldu. Grup, 10 komitenin tamamını alarak seçimi kazandı.

Bodrum Ticaret Odası’nda gerçekleşen seçimde 1906 firma temsilcisi oy kullandı. Oyların 1339'unu Mavi Grup, 567'sini ise Halikarnas Grubu aldı.

Bodrum Ticaret Odası komite seçimleri, bu pazar günü sabah saatlerinde başladı. BODTO'da kurulan sandıklarda başlayan oy kullanma işlemi, akşam saat 17.00'a kadar devam etti. Yoğun katılımın gözlendiği seçimde, Mahmut Kocadon'un başkan adayı olduğu Mavi grup ile Engin Kaplan'ın başkan adayı olduğu Halikarnas Grubu yarıştı.

Sandıklardan çıkan sonuçlar ise şöyle oldu:

1 Nolu meslek komitesi Mavi 133 - Halikarnas 49
2 nolu meslek komitesi Mavi 307 - Halikarnas 232
3 nolu meslek komitesi Mavi 109 - Halikarnas 70
4 nolu meslek komitesi Mavi 192 - Halikarnas 59
5 Nolu meslek komitesi Mavi 149 - Halikarnas 50
6 nolu meslek komitesi Mavi 95  - Halikarnas 31
7 nolu meslek komitesi Mavi 49
8 nolu meslek komitesi Mavi 89   -Halikarnas  31
9 nolu meslek komitesi Mavi 85
10 nolu meslek komitesi Mavi 130- Halikarnas 45

Mahmut Kocadon: “Bodrum, hoşgörü ile ön plana çıkan bir yer. Centilmence bitti”

Mavi Grup başkan adayı Mahmut Kocadon, seçim sonucunun ardından yaptığı açıklamada, “Bunlar, Bodrum Ticaret Odası üyelerinin teveccühü ile oluyor. 9 bin üye var. Yaklaşık 4 bin 700 tane oy kullanma hakkı olan vardı. 10 meslek grubundan hepsini aldık. Ben kendi grubumu tebrik ediyorum. Çok çalıştık. İyi çalıştık, sistemli çalıştık. Söyleyeceğimiz sözleri söyledik. Bodrum için yapacaklarımızı söyledik ve Bodrum tüccarları buna inandı. Bugün de oylarını bizden yana tercih ettiler. Bizi tercih eden tüm üyelerimize çok teşekkür ederim. 

Bodrum, hoşgörü ile ön plana çıkan bir yer. Herkes birbirine tahammül ediyor. Az önce gördünüz, kaybeden tarafın lideri arkadaş ile kol kola fotoğraf çektirdik. Birbirimizi alkışladık. Bodrum’un farkı bu. Nazik, medeni, birbirine saygı duyan iki tarafın maçının sonucu böyle güzel bitti. Centilmence bitti.” dedi.

Yönetim kurulu seçimleri ile ilgili ise 3 gün itiraz süresi olduğunu ifade eden Kocadon, “Onu bekleyeceğiz. Herhalde Perşembe veya Cuma günü İlçe Seçim Kurulu’ndan gelen kararla diğer seçimlerimizi yapacağız. Yönetim kurulu, disiplin kurulu ve odalar birliği temsilcilerinin seçimlerini yargı gözetiminde yapacağız. Meclis başkanını da 30 kişilik meclis toplantısı sonunda seçeceğiz. İlk toplantıyı en yaşlı meclis başkanı açar. Daha sonra da seçime geçilecek.” şeklinde konuştu.

Engin Kaplan: “Biz bu kısacık sürede Bodrum’a çok şey kazandırdık”

Halikarnas Grubu’nun başkan adayı Engin Kaplan ise sandıklardan düşük oylarla çıktıklarını ifade ederek “Kaybettik demiyorum. Biz bu kısacık sürede Bodrum’a çok şey kazandırdık. İnşallah oda yönetimimiz ortaya koyulan bu değerlerin üzerine gider. Yükleri ağır, çıta biraz daha yükseldi. Bodrum iş hayatı hareketlendi. Biz de ne zaman ihtiyaç duyarlarsa yanlarında olacağız.” dedi.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com