26 Şubat 2021 Cuma

KISITLAMA GÜNLERİNDE BELEDİYE EKİPLERİ SAHADAYDI

BHM
08.02.2021 16:22
KISITLAMA GÜNLERİNDE BELEDİYE EKİPLERİ SAHADAYDI
Bodrum Belediye ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı hafta sonunda çevre yolu üzerinde bulunan bitki ve ağaçların budama işlemlerini gerçekleştirdi. Ayrıca bazı mahallelerde yol tamirat çalışmaları yapıldı.

Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri sokağa çıkma kısıtlamasını değerlendirerek, Müskebi Mahallesi'nden Yokuşbaşı Mahallesi'ne kadar çevre yolu üzerinde bulunan 625 adet palmiye ağacının budama işlemini gerçekleştirdi. Bin 300 adet zakkum, 150 adet çalı mine, 300 adet de yer minesi budandı. Kurumuş iki palmiye ağacının söküldüğü çalışmalar kapsamında toplamda 900 metrekare ot biçildi.

 

Diğer taraftan ise Bodrum Belediyesi Fen İşleri ekipleri, yaya ve araç trafiğinin olmamasını fırsata çevirerek alt ve üst yapı çalışmalarında yoğun mesai harcadı.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, normal günlerde trafik yoğunluğunun olduğu cadde ve sokaklarda sokağa çıkma kısıtlamasıyla birlikte asfalt yama çalışmalarına ağırlık verdi. Ekipler, Turgutreis Mahallesi başta olmak üzere yarımada genelinde yol tamirat çalışmaları gerçekleştirdi.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com