09 Temmuz 2020 Perşembe

KORONA FIRSATÇILARINI BODTO'YA BİLDİRİN!

BHM
14.03.2020 10:38
26 Okuma
KORONA FIRSATÇILARINI BODTO'YA BİLDİRİN!
Korona virüs salgınıyla ülke genelinde tartışma konusu olan ve Ticaret Bakanlığı'nın da denetimleri artırdığı fırsatçı esnaf ve işletmelere karşı, Bodrum Ticaret Odası'ndan da bir açıklama geldi.

BODTO'dan yapılan açıklamada, talep artışını fırsat bilen bazı işletmelerin fahiş fiyatlar uygulayarak haksız kazanç sağlamalarına karşı sessiz kalınmayacağı, disiplin ve para cezası verileceği ifade edildi.

BODTO Başkanı Mahmut Kocadon imzalı yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

“Ortaya çıkan yeni tip Koronavirüs (COVİT-19) isimli hastalık sonrasında bazı işletmelerin, söz konusu durumdan istifade ederek ticari ürünlerde haksız fiyat artışı gerçekleştirdiği hakkında, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından şikayetler ulaştığı bildirilmektedir.

Bu çerçevede Bodrum Ticaret Odası olarak ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı, tespit edeceğimiz bu tür işletmelerin oda/borsamız Disiplin Kuruluna sevk edileceği ve haklarında “Oda ve Borsa üyelerine verilecek Disiplin ve para cezaları ile Disiplin Kurulu ve Yüksek Disiplin Kurulu hakkında yönetmelik hükümleri” çerçevesinde gerekli işlemlerin başlatılacağını kamuoyuna duyururuz. Bu nedenle BODTO olarak, bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan açıklıyoruz. Herkes bilmeli ki vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız…”

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com