04 Haziran 2020 Perşembe

MARKET VE PAZAR SAATLERİNE DÜZENLEME GETİRİLDİ

BHM
25.03.2020 11:31
72 Okuma
MARKET VE PAZAR SAATLERİNE DÜZENLEME GETİRİLDİ
Koronavirüs tedbirleri kapsamında marketlerin çalışma düzen ve saatlerinde düzenleme yapıldı.

Bodrum Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Bodrum ilçe sınırları içerisinde halkımızın temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabileceği bütün sebze ve meyve pazarlarının kapanış saati 17.00 olarak güncellenmiştir” denildi. 

İçişleri Bakanlığı, valiliklere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında marketlerin çalışma saatlerine, marketlerde alışveriş yapan müşteri sayısına, şehir içi ve şehirler arası çalışan toplu taşıma araçlarına yönelik ek genelge gönderdi. 

Genelgeye göre, il ve ilçelerde tüm marketler 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet verecek. Market içindeki en fazla müşteri sayısı, depolar ve idari bürolar hariç olmak üzere müşteriye doğrudan hizmet sunulan toplam alanın onda biri kadar olacak. Yani 100 m2 alanı olan bir marketin içerisinde en fazla 10 müşteri bulunabilecek.

İçeride belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirler alınacak. Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içeriden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmayacak. Marketler aynı zamanda içeriye girmek için bekleyen müşterilerin en az bir metre mesafe ile beklemeleri gerektiğini sürekli hatırlatacak, market girişinde görülecek şekilde bu hususu belirten afiş asılacak.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com