01 Ekim 2022 Cumartesi

Medine Havva Tatlıcan’dan tarihi başarı! Türkiye'ye optimist sınıfında ilk altın madalyayı kazandırdı

BHM
07.07.2022 20:16
Medine Havva Tatlıcan’dan tarihi başarı! Türkiye'ye optimist sınıfında ilk altın madalyayı kazandırdı
Milli sporcu Medine Havva Tatlıcan, kazandığı altın madalya ile ülkemize tarihi bir başarı getirdi. Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi sporcusu Tatlıcan, kızlar kategorisinde rakiplerini geride bırakarak Dünya Optimist Şampiyonaları tarihinde Türkiye’ye ilk altın madalyayı kazandırdı. Kızlar kategorisinde Yunanistan'dan Chrysoula Kanellou Kokkinaki ikinci, Brezilya'dan Joana Freitas üçüncü oldu.

10 günlük şampiyona sürecinde dünyanın dört bir yanından genç sporcuları ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bitmeyen deniz sevginizle, sönmeyen heyecan ve tutku ile yelkenlerinizi rüzgara katıp denizin üstünde adeta dans ettiniz. Bizlere aynı zamanda ülke bayraklarının denizler üzerinde bir bütünlük ve uyum içinde olduğunu gösterip görsel bir şölen yaşattınız. Şimdi de 10 günlük yarışların ardından bugün ödül töreniyle başarılarınızı taçlandırıyorsunuz” dedi.

Türk yelkenciliğine ve Türk sporuna yakışan mükemmel bir organizasyonu geride bıraktıklarını ifade eden TYF Başkanı Özlem Akdurak, “Kendi sularımızda, evimizde takımımızla dünya dördüncülüğü ve optimist sınıfında ilk altın madalyayı aldık. Bu büyük başarıdan dolayı öncelikle sporcularımızın hepsine minnettarız. Bu başarıda emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum. Nice başarıları Türk sporunda, Türk yelkeninde birlikte kutlayacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye'nin optimist dünya şampiyonalarında ilk altın madalyasını kazandığından dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türk sporunun dünya platformunda en iyi noktalarda yer alacağına gönülden inandığını söyledi.

Böyle güzel bir şampiyonaya Muğla ve Bodrum olarak ev sahipliği yapmaktan dolayı onur duyduklarını ifade eden Muğla Valisi Orhan Tavlı ise, “Dünyanın en güzel yerlerinden gelip ilimizde misafir ettiğimiz siz kıymetli sporcularımızı Muğla’mızda ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduk. Tüm sporcuları, göstermiş oldukları mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Gençlerimizde bir araya gelerek sevgiye ve dostluğa yelken açtılar. Türk misafirperverliğini ve ilimizin eşsiz güzelliklerini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Medine: "Ülkemi, birincilikle temsil ettiği için çok mutluyum"

Törenin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Medine Havva Tatlıcan, “Şampiyona çok stresli geçti. Çok stres oldum. Şampiyona bittikten sonra karaya gelince çok fazla rahatladım. Bütün yük üzerimden kalkmış gibi hissettim. Buraya gelince de ödülümü aldım, çok mutluyum. Ülkemi, birincilikle temsil ettiği için çok mutluyum. Bunu özellikle ben yaşattığım için de çok mutluyum. Bundan sonraki hedefim olimpiyatlarda derece yapmak” şeklinde konuştu.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com