27 Mayıs 2022 Cuma

MÜJDAT GEZEN 11 MAYIS’TA DİBEKLİHAN’DA… ETKİNLİK HALKA AÇIK VE ÜCRETSİZ OLACAK

BHM
10.05.2022 13:14
MÜJDAT GEZEN 11 MAYIS’TA DİBEKLİHAN’DA… ETKİNLİK HALKA AÇIK VE ÜCRETSİZ OLACAK
Türk tiyatrosunun büyük üstadı Müjdat Gezen Dibeklihan’a geliyor. Ücretsiz olan etkinlik, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü – Orhan Kemal Meydanı’nda 11 Mayıs Çarşamba 21:00’de başlayacak.

Düzenlenecek olan gösteri ve söyleşide ilk olarak büyük beğeni toplayan ve yıldızlar geçidine sahne olan Müjdat Gezen Belgeseli’nin özel gösterimi yapılacak. Belgesel filmin ardından da Müjdat Gezen’in kızı Elif Gezen’le birlikte katılacağı söyleşi gerçekleştirilecek. Söyleşiyi belgesel yönetmeni ve gazeteci Gökmen Ulu modere edecek.

Sanat yaşamının 62. yılını dolduran Müjdat Gezen’in hayatı belgesel oldu. Gökmen Ulu imzalı belgesel filmin ilk galası İzmir’de yapılmıştı. Türkiye’deki ikinci gösterimin adresi ise Bodrum Dibeklihan olacak. Usta sanatçının mesleki nitelikleri ve karakteristik özellikleri üzerinde durulduğu, bilinmeyen yönlerinin gözler önüne serildiği belgeselde, Gezen’in ailesi ve akrabalarının yanı sıra dostları ve öğrencilerinin özel röportajları yer alıyor.

YILDIZLAR GEÇİDİ

Belgeselin anlatıcıları arasında şu isimler var: Alper Kul, Barış Dinçel, Cem Yılmaz, Celal Ülgen, Cüneyt Arkın, Çağlar Çorumlu, Demet Akbağ, Dolunay Soysert, Erkan Can, Emre Kongar, Erol Evgin, Ezgi Mola, Gonca Vuslateri, Günay Karacaoğlu, İlker Ayrık, İlker Başbuğ, Kandemir Konduk, Mustafa Alabora, Perran Kutman, Savaş Dinçel, Şebnem Bozoklu, Şevket Çoruh, Temel Gürsu, Tınaz Titiz, Türkan Şoray, Türker İnanoğlu, Orhan Aydın, Özden İnönü Toker, Uğur Dündar, Yasemin Yalçın, Yıldız Kenter, Zülfü Livaneli.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com