27 Mayıs 2022 Cuma
Özay KARTAL
Özay KARTAL
AHVAL
06.04.2014 23:15

SELAM OLSUN

Her şeyden önce Bodrum yerel seçim süreci ve sonuçları Bodrum halkının tüm yurda örnek gösterilmesine neden oldu.

Propaganda sürecinde bilgi, beceri, teknoloji ve yaratıcılık medeni hoşgörü çerçevesi içinde yarıştı. Ankara’daki çirkinlikleri, muhtarlık için bile kan gölüne dönen beldeleri düşündüğünüzde, Bodrum tüm yurda her anlamda örnektir.

Propaganda sürecinde çevre, görüntü ve ses kirliliği yapmamaya halkı rahatsız etmemeye özen gösterildi. Eskiden görmeye alıştığımız direk üstü, kaldırım üstü, durak üstü yapışkanlı posterler, kulağı yırtarcasına mahalle aralarında gece gündüz müzik yayını yapan kötü sesli araçlar, miting sonrası çöplük yerine dönen alanlar olmadı.

Kavga, küfür, gerginlik değil müzik,  3 boyutlu sunumlar, canlı TV yayınları, led ekranlar ve projeksiyonlar alanlarda boy gösterdi. Bodrum’un propaganda sürecinde kullandığı iletişim teknolojileri tüm Türkiye’ye köşe yazarları tarafından parti genel merkezlerine örnek gösterildi.

Asırlık ağaç CHP’nin, yeni filizleri, modern propaganda tekniklerini,  “özverili tecrübeli  parti üyeleriyle” birlikte  fark yarattı.

Propaganda sürecinde “ Gezi Ruhu ”ndan alınan ilham ile MHP’nin hala hafızalardaki kan ve katliam ile anılan siyasi mirasının güler yüzlü temsilcileriyle mücadele edildi.  

Ve seçim sonuçları CHP’nin ve Mehmet KOCADON’un rakipleri karşısındaki mutlak başarısıyla sonuçlandı. Başarı onlarındır lakin Zafer tüm Bodrum halkınındır. Zafer ise Gezi olaylarının ve şehitlerimizin sorumlusu AKP’nin Bodrum siyasi hayatından net ve kesin olarak saf dışı edilmesidir.

Bu zaferde az da olsa bir payım var ise Gezi olaylarında kaybettiğimiz canlara ve Berkin’imize ithaf olsun,  selam olsun.

Bu zaferin neferleri ve çalışma sonuçları birçok anlamda örnek oldu ise, artık onların omuzlarında bir sorumluluk var. Birikim ve tecrübelerini çok yakın bir süreçte genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de başarı için partisine aktarma sorumluluğu.

Bu sebepten, bu ruhun, aklın ve birikimin parti yönetim organlarına taşınması bu sistemden rahatsız her bireyin sorumluluğu olmalıdır.

 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com