20 Mart 2023 Pazartesi

SON DAKİKA! BODRUM BELEDİYESİ ŞİMDİ DE "CİMER SKANDALI" İLE SARSILDI!

BHM
21.04.2022 00:12
SON DAKİKA! BODRUM BELEDİYESİ ŞİMDİ DE
Bodrum Belediyesinde son zamanlarda yaşanan adli olayların üzerinden çok zaman geçmemişken, Bodrum gündemi bu kez de CİMER skandalı ile sarsıldı. Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, bugün akşam saatlerinde ifadeye çağırıldı.

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Kaya hakkında CİMER’e asılsız bir şekilde iftira niteliğinde iddialarda bulunan bazı şahıslar, Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan tahkikat üzerine tespit edilerek dün akşam saatlerinde gözaltına alındı.

CİMER üzerinden Bodrum Belediyesi ve başkan yardımcılarına yönelik bazı şikayetleri, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun’un organize ettiği iddia edildi.

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun’un arkadaşı olduğu öğrenilen gözaltındaki şahıslar, verdiği ifadelerde; Başkan Yardımcısı Tutkun, belge ve bilgileri paylaşması için önce M.A.’ya iletiyor. M.A. bu bilgileri İ.P.’ye ulaştırıyor. İ.P. özellikle Turgay Kaya hakkındaki belge ve bilgileri CİMER üzerinden kendi bilgilerini kullanarak şikayetleri gerçekleştiriyor.

M.A. ifadesinde Hüseyin Tutkun’un bu yöntemi kendisine teklif ettiğini, kendisinin de bu işi İ.P.’ye ihale ettiğini belirtirken; M.A. ve İ.P. ayrıca bu durumun Başkan Yardımcısı Tutkun’un azmettirmesiyle gerçekleştiğini iddia etti.

Başkan Yardımcısı Tutkun’un bu belgeleri ise M.A.’nın ifadesine göre WhatsApp üzerinden ulaştırdığı bilgisine ulaşıldı.

Tüm bu iddialar Bodrum gündeminde bomba etkisi yaratırken, Bodrum Savcılığının bugün akşam saatlerinde Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun’u ifadeye çağırdığı da alınan duyumlar arasında.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com