13 Temmuz 2024 Cumartesi

SON DAKİKA! Gümbet’te su borusu patladı, turistler otellerine gitmekte zorlandı

BHM
06.07.2022 01:32
SON DAKİKA! Gümbet’te su borusu patladı, turistler otellerine gitmekte zorlandı
Bodrum’da turistlerin en yoğun olduğu Gümbet bölgesinde bu gece saatlerinde su borusunun patlamasıyla gölete dönen sokakta turistler, otellerine gitmekte zorluk yaşadı. Bölge esnafı, yaklaşık 1 saat önce yaşanan patlamanın ardından MUSKİ ekiplerinin hızla müdahale etmemesine tepki gösterdi.  

Bodrum’un Gümbet Mahallesi Akvaryum Sokak’ta meydana gelen patlamada sokak ve bazı restoran vb. işyerleri sular altında kaldı. Bodrum Gündem’in canlı videosundan edindiğimiz bilgi ve görsellerde, patlayan su borusu nedeniyle turizm sezonunun ortasında, sokağın geçit vermeyecek şekilde adeta dere yatağına dönüştüğü gözlendi. Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşlerinin (MUSKİ) kontrolünde olan bölgeye MUSKİ ekiplerinin olaydan epey zaman geçmesine rağmen müdahale etmemesi, vatandaşın tepkisine neden oldu. 

Turizmciler, her ne kadar umutlarını yitirmediklerini ifade etseler de “Başka Gümbet yok!” sözleriyle yaşanan durumdan dolayı hem bölgedeki turizmci ve işletmecilerin, hem de tatillerini Gümbet'te geçiren turistlerin büyük mağduriyet yaşadıklarını ayrıca dünya markası Bodrum’un ve dolayısıyla Gümbet’in, içten içe bu tür olaylar ile anılmaması temennisinde bulunuyorlar.

“MUSKİ’nin bir şey yapacağına inanmaktan başka çaremiz yok!”

Olay yerinden canlı yayın yapan Bodrum Gündem Muhabiri ve Genel yayın Yönetmeni Fatih Bozoğlu’nun mikrofonu uzattığı Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Ömer Dengiz, yaptığı açıklamada, “Daha önce de söyledim: ‘Başka Gümbet yok!’ Muski’nin elinden geleni yapacağına hala daha inanacağız. İnanmaktan başka çaremiz de yok. Sadece Gümbet değil, Turgutreis, Gümüşlük ve Bitez de aynı şekilde.  Alt yapıyı tamamen tekrardan gözden geçirmeleri lazım. Elinden geleni yapacaklarını düşünüyorum. BODER olarak da takipteyiz. Biz de bir şeyler yapmaya gayet ediyoruz.” dedi.

“Sorun 17 yıldır sürüyor”

Ardından söz alan bir restoran işletmecisi de 17 yıldır bu sorunun Gümbet Akvaryum Sokak’ta devam ettiğini, kendisinin de bulunduğu 3 yıl boyunca bu sorunu yaşadığını ifade ederek “Bir an önce MUSKİ’nin bir şey yapacağını inanıyorum, hala umudumu kaybetmedim” diye konuştu.

Bayramdan önce Akvaryum Sokakta MUSKİ tarafından yapılan alt yapı çalışmalarının tamamlanacağının bilgisini aldığını da ifade eden turizmciler, yeni çelik borularının döşeneceğini aktardılar.

 

Olay yerinden görüntüleri içeren Bodrum Gündem Canlı Yayınını izlemek için aşağıdaki linki tıklayın: 

https://fb.watch/e4tAiL5-mx/

 

 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com