24 Şubat 2024 Cumartesi

Tosun: ‘Bodrum’un birikmiş sorunlarını çözmek için yola çıktık’

BHM
10.02.2024 21:35
Tosun: ‘Bodrum’un birikmiş sorunlarını çözmek için yola çıktık’
Basın mensupları ile bir araya gelen Cumhur İttifakı ve Ak Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Bodrum’da belediyeye olan güvenin yüzde 15’lere düştüğünü ifade ederek “Bodrum’daki birikmiş sorunları çözmek üzere yola çıktık.” dedi.

Toplantıda yaptığı konuşmada hızlı bir şekilde çalışmalara başladıklarını ifade eden Mehmet Tosun, şunları söyledi: 

“Bodrum’un ve Muğla’nın kaderinin belirlendiği bir seçime giderken, Cumhurbaşkanımız tarafından şahsım Cumhur İttifakı'nın Bodrum Belediye Başkan adayı olarak görevlendirildi. Biz de hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başladık. Sizler de biliyorsunuz ki Bodrum'umuz marka değeri olan bir Dünya kentidir. Dünya’nın her tarafından ülkemizden Bodrum ismini söylediğiniz zaman insanların tanıdığını, ciddi bir algısının olduğunu bizzat gözlemlememize rağmen ciddi sorunlarımız var. Bodrum Yarımadası, sorun biriktirerek yoluna devam ediyor. Biz de bu süreç içerisinde belediyecilik anlamındaki birikimlerimizi, tecrübelerimizi, projelerimizi Sayın Cumhurbaşkanımızın iktidarının desteğiyle, Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle çözüme kavuşturana kadar yeni bir yolculuğa çıktık. Bodrum insanımıza sandıkta güçlü bir seçenek oluşturmak için hazırlık içerisindeyiz. Şahsımın siyasette ve belediyecilikte, biliyorsunuz ki, tecrübeli bir ismi var. Baktığımız zaman ittifakımızın belediyecilikteki karnesi, ülke genelinde ciddi anlamda hizmetlere mazhar olmuş bir yapıya sahip. Onun için biz de bunu sinerjiye dönüştürüp Bodrum'umuza hizmet etmek üzere bugün karşınızdayız.

Ben hayatın içerisinde olan bir arkadaşınızım. İş hayatının içerisinde olan, doğa yürüyüşleri yapan, yer yer spor müsabakalarına gidip orada bizzat seyreden birisiyim. Her gittiğim yerde belediye ile ilgili, mutlaka negatif bir gündem bizim önümüze konuluyor. Bunu bir kere bitirmemiz lazım. Bizim birinci önceliğimiz, Bodrum Belediyesi ile Bodrum halkını buluşturmak. Aradaki irtibat kopmuş. İnsanlarımızın Muğla Büyükşehir ve Bodrum Belediyesi’nden beklentilerini alamadığını, artık sorunların kronikleştiğini, umutsuzluğa doğru sürüklendiğini, buradaki bazı vatandaşlarımızın da ‘eğer bu meseleler çözülmezse Bodrum’dan taşınacağım’ söylemlerinin olduğunu görüyoruz. O yüzden biz Cumhur İttifakı çatısı altında, hükümetin de desteğiyle, inşallah bizlerin de seçilmesiyle buradaki birikmiş sorunları çözmek üzere yola çıktık. Yoksa herhangi bir kariyer planlaması, makam, mevki peşinde değiliz.”

Konuşmasının devamında geçmiş dönemlerde oluşturduğu projelerinin var olduğuna dikkat çeken Tosun, “Bütüncül planlama, Bodrum ile ilgili bir Master Planlarımız mevcut. Şu an Bodrum Belediyesi tesadüfe dayalı yol alıyor. Yani geleceğe dayalı planlama yok, bir öngörü yok. Ulaşım ile ilgili ciddi sorunlarımız var. Bodrum Belediyesi önümüzdeki süreçte inşallah kendi elektriğini bile kendisi üretecek. İşletme maliyetlerini düşüreceğiz.” dedi. 

Bodrum’un Bitez Mahallesi’nde yer alan Ambrosia Otel’de düzenlenen toplantıya Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Hacı Dalda, Kadın Kolları Başkanı Elmas Özsert, MHP Bodrum İlçe Başkan Vekili Lokman Can, Büyük Birlik Partisi Bodrum İlçe Başkanı Mustafa Kıroğlu ve basın mensupları katıldı.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com