22 Eylül 2021 Çarşamba

TURGUTREİS KENT MEYDANI YENİLENİYOR

BHM
20.12.2020 12:24
TURGUTREİS KENT MEYDANI YENİLENİYOR
Bodrum'un en kalabalık nüfusa sahip mahallesi Turgutreis'te, Bodrum Belediyesi’nin kentin çehresini değiştirecek meydan düzenleme projeleri kapsamında hazırlanan “Turgutreis Meydan ve Çevre Düzenleme” projesi için çalışmalar başladı.

Turgutreis'in sosyal ve kültürel hayatını canlandırması hedeflenen meydan projesinde, Atatürk büstü, tören alanı ve Şehitlik Anıtı yeniden düzenlenecek. Bodrum Belediyesi hizmet birimleri ile kafe ve restoranların yer aldığı İş Merkezi projesi ile birlikte planlanan proje kapsamında, gençler için kaykay pisti, spor ve rekreasyon alanlarının yanı sıra konser alanı ve çocuk oyun parkı olacak. Dinlenme ve sosyalleşme amaçlı mekansal tasarımı yapılan Turgutreis Meydanı’na, kentimizin simgelerinden biri haline gelen Ege Heykeli de yerleştirilecek. Ege heykeli, yeniden Turgutreislileri selamlayacak. Deniz ile buluşturulacak olan heykel balıkçı barınağı girişi sağ tarafındaki dalgakırana yerleştirilecek.

Turgutreis Mahallesi’nin en işlek noktası olan bölgenin trafik yoğunluğundan arındırılarak yayalaştırılması hedefleniyor. Yayalara, kesintisiz olarak denizle buluşma imkanı sağlayacak projenin tamamlanmasının ardından, Bodrum’un en kalabalık yaşam merkezlerinden biri olan Turgutreis artık modern, yeşil alanların ağırlıklı olacağı ve ferah bir kent meydanına kavuşacak. Aynı zamanda yerli ve yabancı turistler için de bir cazibe merkezi haline dönüşecek.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com