13 Temmuz 2024 Cumartesi

BABACAN, PARTİSİNİN BODRUM KONGRESİNE KATILACAK

BHM
23.02.2021 09:30
BABACAN, PARTİSİNİN BODRUM KONGRESİNE KATILACAK
Demokrasi ve Atılım (DEVA) PartisiGenel Başkan Ali Babacan’ın katılımları ile yapılacak olan 1. Olağan Bodrum Kongresi öncesi, Bodrum Kurucu İlçe Başkanı Mehmet Billorer açıklamalarda bulundu. Başkan Billorer yaptığı açıklamada, “DEVA Partisi olarak, önce bu ülkenin sonra da Bodrum’un umuduyuz” diye konuştu.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) PartisiBodrum Kurucu İlçe Başkanı Mehmet Billorer, Bodrum 1. Olağan Kongresi öncesi açıklamalarda bulundu.

Mehmet Billorer, Genel Başkan Ali Babacan’ın katılımları ile 1. Olağan Bodrum Kongresi’nin 5 Mart Cuma günü saat 15:30’da olacağını hatırlattı.

“Bodrum'da tüm Bodrum’u kucaklamak için herhangi bir kesimini mağlup etmek için değil, tüm Bodrum’un sorunlarını dinleyerek, danışarak ve çözüm üreterek gerekli yerlere bunları sunmak ve takipçisi olmak için çalışacağız” diyen Başkan Billorer, “Girişimci ve eğitimci olarak ülkeme yıllardır hizmet veriyorum bu güne kadar siyasete girmedim, fakat içinde bulunduğumuz durum benimde sorumluluk alarak siyasete girmeye ve ülkemiz için görev almaya zorunlu hale getirdi” diye konuştu.

Genel Başkan Ali Babacan’ının sözlerinden yola çıkarak, yaşananlara seyirci kalmamak için DEVA ailesinin çatısı altında siyasete girme kararı aldığını dile getiren Başkan Billorer, “İçinde olduğumuz ülkede insanlar aç, yoksulluk ve gelir adaletsizliği derinden hissediliyor. Kötü yönetim eliyle yoksullar ordusu oluşturuluyor. Çiftçiler, üreticiler elindekini avucundakini kaybediyor. Esnaf, günlerce siftah yapamıyor, borçlarını ödeyemiyor, kepenklerini kapatmak zorunda kalıyor. Emeklilerin aldıkları maaş gün be gün eriyor. Sabit gelirli vatandaşlarımız, insan onurunu ayaklar altına alan bir hayat standardına mahkûm ediliyor. Memura, işçiye onurunu, gururunu aşağılayan, sefalet ücretleri reva görülüyor. Ekonominin her alanında kara delikler baş gösterdi. Devletin hazinesi boş, merkez bankasının döviz rezervi kalmadı. Gençler işsiz ve daha da hazini umutlarını yitiriyor. Sağlık hakkına erişim zorlaşıyor, halkımız tedbirsizlik yüzünden hayatını kaybediyor. Devlet okullarının eğitimdeki kalitesizliği büyük bir eşitsizliğe sebep oluyor. Anne babalar çocuklarının iyi eğitim alamamasından, karınlarını doyuramamaktan, yarınlarından korkuyor. Medya her gün daha da fazla susturuluyor, ekranlar karartılıyor, gazeteciler tutuklanıyor. Kadınların maruz kaldıkları şiddet artıyor” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞIMIZIN YANINDAYIZ”

DEVA ailesi olarak vatandaşın yanında oluklarını kaydeden Başkan Billorer, “Bodrumda esnaf, turizmci ve vatandaş ‘ne yapacağımızı şaşırdık’diyerek çaresizliğini anlatıyor. Bütün bu dertlerin, bu ülkenin ve Bodrum’un devası olmak bizim boynumuzun borcudur artık. ‘Borcumu ödeyemiyorum’ diyen, ‘ne yapacağımızı şaşırdık’ diyen çaresiz vatandaşımızın yanındayız. Yoksulluğa terk edilen, artan maliyetlerle boğuşan fedakâr çiftçimizin yanındayız. Bunca yıl çalışmasına rağmen, yoksulluğa ve haksızlığa mahkûm edilen emeklimizin yanındayız. Çocuklarının yarınlarından kaygı duyan annelerin, babaların yanındayız. Her gün ölüm korkusuyla yaşayan, çığlığını tüm dünyaya duyurmaya çalışan kadınların yanındayız. Etnik veya dini kimliğinden ötürü ayrımcılığa uğrayan, kendisini ikinci sınıf hisseden, hor görülen tüm vatandaşlarımızın yanındayız. Senelerce okuyup yazılı sınavlarda yüksek not almasına rağmen, mülakatlarda haksızlığa uğrayan gençlerin yanındayız ‘Ölüyoruz’ diye feryat eden, zor şartlar altında çalıştırılan sağlık çalışanlarımızın yanındayız. Üretim yapan, yatırım yapan, ekonomimize can katan ama yaşadığı sorunları kısık sesle konuşmak zorunda kalan, mülküne el konulma tehdidiyle yaşayan sanayicimizin, girişimcimizin yanındayız ” diye konuştu.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com