20 Ocak 2021 Çarşamba

BELEDİYE ÜST DÜZEY YETKİLİLERİNE SUÇ DUYURUSU ŞOKU!

BHM
28.11.2019 21:27
BELEDİYE ÜST DÜZEY YETKİLİLERİNE SUÇ DUYURUSU ŞOKU!
Bodrum Belediyesi’nin 3 üst düzey görevlisi hakkında, içerisinde şok suçlamaların yer aldığı iddialarla suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Mali Hizmetler Müdürü Ahmet Demirel ve Emlak İstimlak Müdürü İsmail Doğan hakkında; Rüşvet, Tehdit ve Görevi Kötüye Kullanma suçlamalarıyla kamu davası açılması için Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Kent Haber'in edindiği bilgilere göre, ilçede çeşitli alanlarda ticari faaliyetleri olan işinsanı Hasan Dirin tarafından yapılan suç duyurusunda şok iddialar yer alıyor. 2011 yılında Bodrum Belediyesi'nin yaptığı bir ihale sonrasında ilçenin çeşitli noktalarında bankalara ATM yeri kiralama işini alan ve ihale süresi bittikten sonra da anılan alanların ecrimisil bedellerini ödeyerek faaliyetini devam ettiren BHK şirketinin temsilcisi Dirin'in savcılığa yaptığı suç duyurusunda; Haziran veya Temmuz ayında bizzat belediyeye çağrılarak şikayet dilekçesinde adı geçen üç kişiyle yüz yüze toplantıya katıldığını ve Ahmet Demirel'in kendisinden 1 Milyon 500 bin lira ödemesi istediği iddia ediliyor. Dirin, şirketlerinin eyasal olarak böyle bir borcu bulunmadığı için bir ödeme yapmayacağını söylediğinde ise ticari faaliyetlerine zarar verecek durumlarla karşılaşabileceği tehditleri ile karşılaştığını ifade ediyor. Suç duyurusunda; elinde belediyenin daha önceki dönemde verdiği yetki belgeleri olmasına rağmen bu görüşmenin ardından kiracısı olan bankalara hakkında yetkisiz olduğuna dair resmi yazılar yazıldığını ve 2016 yılında yaklaşık 15 bin lira ecrimisil bedeli ödediği ATM alanına 350 Bin Liralık ecrimisil taahhuk ettirildiğini belirten Dirin, taahhuk ettirilen bu rakamların Türkiye'de eşi benzeri olmadığını ve kendisinden istenenleri vermediği için bu durumla karşı karşıya kaldığını iddia etti.

Hasan Dirin'in konuyla ilgili İdari Tahkikat yapılması talebiyle CİMER'e de başvuruda bulunduğu öğrenilirken, Savcılık suç duyurusu ile ilgili yapacağı ön incelemenin ardından soruşturma açılıp açılmamasına karar verecek. 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com