30 Mayıs 2020 Cumartesi

BELEDİYENİN DEZENFEKTE ARACI KULLANILAMAZ HALE GELDİ!

BHM
19.04.2020 13:03
34 Okuma
BELEDİYENİN DEZENFEKTE ARACI KULLANILAMAZ HALE GELDİ!
Bodrum Belediyesi'nin Koronavirüsle mücadele için arkasına dezenfekte modülü takılan yol yıkama aracında yangın çıktı. Yangın sonrasında aracın kullanılamaz hale geldiği görüldü.

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan bir yol yıkama aracı, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında cadde ve sokakların dezenfekte edilmesi amacıyla arkasına dezenfekte modülü ilave edilmiş ve birkaç gün önce Bodrum cadde ve sokaklarında faaliyete başlamıştı. Araç, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın da katıldığı bir toplantıyla basına tanıtılmıştı.

Dün araçta, Torba Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde dezenfekte işlemi yaptığı sırada yangın başladı. Dezenfekte modülünde başladığı tahmin edilen yangın bir anda büyüdü. Sürücü aşağı inerek alevlere müdahale etmeye çalıştı. Cadde üzerindeki bir otelin personeli de yangın tüpleri ile söndürme çalışmasına katıldı. Torba Mahalle Muhtarı Suat Kaya da söndürme çalışmalarına destek verdi. Haber verilmesi üzerine Bodrum İtfaiye Grup Amirliği’ne bağlı bir arazöz bölgeye sevk edildi. İhbarı alan polis ve bekçi unsurları da çevrede güvenlik önlemleri aldı. 

Yoğun müdahale sonucu yangın güçlükle söndürülürken araç kullanılamaz hale geldi. 

İtfaiye ve polis ekipleri yangınla ilgili inceleme yaptı. 

 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com