20 Temmuz 2024 Cumartesi

BODRUM BELEDİYE BAŞKANI MEHMET KOCADON BERAAT ETTİ

BHM
12.02.2016 15:29
BODRUM BELEDİYE BAŞKANI MEHMET KOCADON BERAAT ETTİ
2012 yılının Haziran ayı başında, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile Bodrum Belediyesi’ne yönelik düzenlenen operasyonla başlayan dava dört yıl sonra 17. Celsede karara bağlandı. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon  hakkındaki tüm suçlamalardan beraat etti.

Bilindiği üzere son olarak 16 Ocak’ta hakim karşısına çıkan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve 69 sanığın tamamı için savcı beraat istemişti.  2012 yılından bu yana dört yıldır devam eden davada bugün 17. Celse yapıldı.  Belediye başkanı Mehmet Kocadon’la birlikte aynı davada 69 sanık da yargılanıyordu. 16. celsede, mahkemeye karar için mütaalasını sunan savcı, dosyadaki tüm suçlamalarla ilgili, 69 sanığın tamamı için beraat istemişti. Dava dosyası “İhaleye fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanmak, haberleşmenin gizliliğini ihlal, rüşvet ve suç işlemek amacıyla örgüt kurmak” iddialarını kapsıyordu. Yüzlerce yıla varan hapis cezaları istemiyle açılan davada Mehmet Kocadon  100 gün ceza evinde kalmıştı.

Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın, bugün yapılan son duruşmada yargılanan tüm sanıkların, haklarında iddia edilen suçlarla ilgili dosyada yeterli delil olmadığı için beraat ettikleri bildirildi.

Telefonla kendisine ulaştığımız Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon beraat kararı ile ilgili olarak “Mutluyum, adalet yerini buldu. Şimdi benimle beraber Bodrumlular da çok mutlu dedi. Hülya Kocadon, aile olarak olduğu kadar Bodrumlular olarak da zor günler geçirdiklerini ama adalete olan güvenlerini hiçbir zaman kaybetmediklerini söylerken  “Biz Türk adaletine her zaman güvendik ve hiçbir zaman da umudumuzu kaybetmedik. Bu zor süreçte bizi yalnız bırakmayan herkese tek tek teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com