15 Ağustos 2020 Cumartesi

Bodrum CHP'de Deprem!..

BHM
24.01.2019 13:59
1854 Okuma
Bodrum CHP'de Deprem!..
CHP ilçe yönetiminde deprem!..

Son günlerde TV ana haber bültenlerine taşınan İyi Parti’li Mehmet TOSUN’un CHP’nin Bodrum belediye başkanı adayı olacağı iddiaları Bodrum CHP ilçe örgütünde infial yarattı.

TV ana haber bültenlerinde, İyi Parti ve CHP heyetleri arasında yapılan ittifak  görüşmeleri sonunda, Bodrum’un İyi Parti’ye bırakıldığı, İyi Parti’li Mehmet Tosun’un CHP’ye geçerek seçime gireceği bildirilmişti.

MHP’den Konacık belediye başkanlığı yapmış olan Mehmet TOSUN’un CHP’ye geçme iddialarına CHP Bodrum ilçe yönetimi sert tepki verip bunun kabul edilemez olduğunu duyurmuştu.

CHP genel merkezinden, söz konusu iddialara ilişkin bir yalanlama ya da açıklama gelmemesi üzerine CHP İlçe yönetimi 23 Ocak Çarşamba günü, Bodrum Belediye Başkanı Aday Adayları, İl ve İlçe Kongre Delegeleri, Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri, Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adayları, Mahalle Temsilcileri ve çok sayıda partili ile bir toplantı yaparak, iddiaların gerçekleşmesi durumunda toplu olarak istifa etme kararı aldı.

Toplantı sonrası genel merkeze iletilen metin ise şöyle;

Sayın Genel Başkanımız,
Sayın Genel Başkan Yardımcılarımız ve Parti Meclisi Üyelerimiz,

Ulusal basında yer alan haberlere göre; başka bir partinin adayının partimize üye yapılarak Bodrum Belediye Başkanı adayı olarak gösterileceği bilgisi Bodrum örgütümüzde olağanüstü infial yaratmıştır.

Tabanımız bu dayatmayı kesinlikle kabul etmemektedir ve ısrarı halinde partimiz büyük bir yara alacaktır. Her iki partinin de kendi adaylarını çıkarmasında hiçbir sakınca yoktur.

Seçme ve seçilme hakkımızı teslim etmiyoruz. Aksi halde tüm parti örgütümüz görevlerinden istifa edecektir.

Yaşasın Hak, Hukuk, Adalet…

Yaşasın Demokrasi…

Bu gündemle, 23 Ocak 2019 Çarşamba günü 12:00’de CHP Bodrum İlçe Merkezimizde toplanan; CHP Bodrum İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, yedek üyeler, Bodrum Belediye Başkanı Aday Adaylarımız, İl ve İlçe Kongre Delegelerimiz, Bodrum Belediyesi Meclis Üyelerimiz, Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adaylarımız, Mahalle Temsilcilerimiz ve çok sayıda parti üyemizin katılımıyla aşağıdaki kararlar oy birliği ile alınmıştır.

  1. Bodrum Belediye Başkan Adayımızın başka bir partiden transfer edilme dayatmasını kesinlikle istemiyoruz.
  2. Bodrum Belediye Başkan Adayımızın, ivedilikle partimizin adayları arasından ön seçim ve / veya temayül yoklamasıyla tespit edilmesini istiyoruz.
  3. Her iki partinin adaylarının ayrı ayrı yarışmasında hiçbir sakınca yoktur.
  4. Seçme ve seçilme haklarımızı teslim etmeyeceğiz.
  5. Parti örgütümüzün ferasetine ve kararlılığına güvenilmesini istiyoruz.
  6. Hak, hukuk, adalet ve demokrasinin işlemesini istiyoruz.
  7. Aksi gerçekleşmesi halinde tüm Parti Örgütümüz görevlerinden feragat edeceklerdir.

Partimizin zarar görmemesi, partimize sevdalı üye ve seçmenimizin savrulmaması ve gereği için bilgilerinize sunarız.

 

BHM

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com