31 Mart yerel seçimlerinde CHP’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras oldu.
Bir dönem Bodrum Belediye Başkanlığı yapan ve tekrar aday olan Ahmet Aras, CHP Parti Meclisi’nin aldığı karar ile Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterildi.
Mevcut Belediye Başkanı Osman Gürün’ün aday olmayacağını açıklamasının ardından Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için başta eski milletvekilleri olmak üzere çok sayıda aday adayı Muğla Büyükşehir Belediyesi’ni yönetmek için talip olmuştu.