25 Haziran 2024 Salı

MHP İLÇE BAŞKANI BİLGİ, BODRUM İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMA ÖNERİSİNİ, MEKTUP İLE YİNELEDİ

BHM
27.04.2022 18:58
MHP İLÇE BAŞKANI BİLGİ, BODRUM İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMA ÖNERİSİNİ, MEKTUP İLE YİNELEDİ
İftar yemeğine katılan tüm siyasi parti ilçe başkanlarına bir mektup vererek Bodrum’un sorunlarını ve çözüm önerilerini sunan İbrahim Bilgi, tüm başkanlardan olumlu cevap aldığını ve Bodrum’un geleceği için umutlanmaya neden olan bir buluşma gerçekleştirdiklerini söyledi.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’in önceki gün ilçe başkanlarına verdiği iftarda, Bodrum için birlikte çalışma önerisini yineleyen MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, tüm başkanlardan olumlu cevap aldığını ve Bodrum’un geleceği için umutlanmaya neden olan bir buluşma gerçekleştirdiklerini söyledi.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Bodrum’da bulunan siyasi parti ilçe başkanlarına bir iftar verdi. İftar yemeğine MHP, CHP, İYİ Parti, TDH, Vatan Partisi ve BBP İlçe Başkanları katıldı. Oldukça samimi bir havada geçen iftarda Bodrum’un geleceği için umut olacak bir gelişme yaşandı. 

MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, iftar yemeğine katılan tüm siyasi parti ilçe başkanlarına bir mektup vererek, Bodrum için birlikte komisyonlar kurup çalışma dileğini yineledi. İlçe Başkanları da bu çağrıya olumlu yanıt vererek, en kısa zamanda bu çalışmayı hayata geçirmek için adım atacaklarını söyledi. MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, çağrısına olumlu yanıt veren ilçe başkanlarına teşekkür ettiğini belirterek; “Çok değerli ilçe başkanlarımla oldukça yararlı, Bodrum’un geleceği için umutlanmamıza neden olan bir buluşma gerçekleştirdik. Sayın başkanların ilgisi hepimizi çok mutlu etti. Tüm başkanlar çağrımıza olumlu yanıt verdi. Kendilerine bir kere daha çok teşekkür ediyorum. Artık Bodrum’un sorunlarının çözülmemesi için bir bahanemiz kalmadı. En yakın zamanda bir araya gelerek çalışmaya başlamayı umuyoruz” dedi. 

İbrahim Bilgi’nin önerisiyle, İlçe Başkanları ayrıca her ay toplanma konusunda da mutabık kaldı.

MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi’nin ilçe başkanlarına hitaben yazdığı ve içeriğinde Bodrum'un en önemli sorunları ve çözüm önerilerinin sıralandığı mektup şöyle;

“Sayın İlçe Başkanım,

Genel Merkezimiz tarafından yönetim kurulumla beraber, MHP Bodrum İlçe Başkanı olarak 18 Aralık 2021 tarihinde görevlendirilmemden bu yana kadar hep sizlere çağrı yaparak, Bodrum için güçlerimizi birleştirmeyi diledim. Bu çağrım vatanını, milletini, bayrağını, Atatürk’ü seven tüm siyasi parti ve sivil toplum örgütleri için geçerli.

Bu çağrıyı yapmamın sebebi; Bodrum’un artık kangren haline gelmiş olan sorunlarının güçbirliği yapmadan çözülmesinin imkansız olmasıdır. Hükümet, belediye, sivil toplum örgütleri ve biz siyasi partiler bir araya gelip, Bodrum’un 2030, 2040, 2050 yıllarını planlamaktan başka hiçbir çaremiz bu aşamada maalesef yoktur.

Sayın Başkanım, MHP Bodrum İlçe Teşkilatı olarak bu süreçte yönetim kurulumuz, uzman şehir plancıları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde, Bodrum’un 70’den fazla sorununu tespit ettik. Fakat aşağıda dikkatlerinize sunduğum konular, Bodrum’un kurtuluşu için çok acil olarak ele alınması gereken konulardır. Şöyle ki;

Bodrum Yarımadası’nın tamamının tıpkı kuzey aksında olduğu gibi “Turizm Merkezi” olarak ilan edilmesi gerekmektedir.

Bodrum Yarımadası’nda en az 4 belediye olmak zorundadır. Bunun için Bodrum’un özel statü kazanması gerekmektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz 2 madde ancak Bakanlar Kurulu kararı ve ilgili kanun değişikliğiyle mümkün olabilir. Bu yüzden Bodrum için sizlerle birlikte oluşturacağımız birliktelikle, milletvekillerimiz aracılığıyla konuyu hükümet ve Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine aldırma gücümüz olabilecektir.

Denizlerimizi mutlaka korumalıyız. Maalesef atıklarımızın büyük çoğunluğu denize deşarj edilmektedir. Bodrum’da denizi kaybedersek elimize ne kalır? İşte bu bilinçle denizlerimizi acilen koruyacak çalışmaların hızlanması ve artması konusunda ortak irade sergilememiz gerekmektedir.

Yollarımız bizim aynamızdır. Gerek Bodrum’da yaşayan vatandaşlarımız, gerekse ilçemize gelen misafirlerimiz, trafik ve bozuk yollardan dolayı büyük mağduriyet yaşamaktadır. Trafiğin rahatlaması açısından çevre yolu, kamu binalarının şehir merkezinden taşınması, gerekirse Bodrum’un kuzeyiyle güneyini birbirine bağlayacak bir tünel yapımı elzemdir. Devletimiz için çevre yolu ve tünel yapmak çok kolaydır. Yeter ki doğru planlamayla, elbirliğiyle derdimizi anlatabilelim.

Bodrum’da devlet memurları, asker, öğretmen, polis ve sağlık personeli için lojman ihtiyacı çok acildir. Bugün çoğu devlet memuru Bodrum’dan tayinini istemektedir. Sebebi de çok yüksek kiralardır. Bodrum’un uygun yerlerine, doğayı, çevreyi tahrip etmeyecek, özgün mimarimize sadık kalınarak inşa edilecek lojmanlara ihtiyaç vardır. Yüksek kiralardan müzdarip vatandaşlarımız için de TOKİ’nin yukarıda saydığımız özelliklere sadık kalarak Bodrum’a yatırım yapması artık bir zaruriyettir. Ancak burada tek gözetmemiz gereken konu; Bodrum’u korumak olmalıdır. Bu da ancak birlikte hareket ederek gerçekleşecektir.

Her ne kadar çok kısa sürede yeni devlet hastanemiz hizmete girecek olsa da, Bodrum’un gelişimine paralel olarak sağlık yatırımı çok yeterli değildir. Bu yüzden Turgutreis ve Mumcular bölgelerine birer Devlet Hastanesi ihtiyacı doğmuştur.

Yukarıda bahsettiğim konular onlarca sorundan sadece bir kaçıdır. Ancak en acil olanlarıdır. İşte bu yüzden sizlere çağrımı tekrarlıyor ve en kısa sürede düzenleyeceğimiz bir toplantıyla, Bodrum’un geleceği için birlikte çalışma teklifimi yineliyorum. 

Gelin Bodrum’un ve çocuklarımızın geleceği için siyasi çekişmeleri, hırsları, sen ben kavgalarını bir tarafa bırakarak güçlerimizi birleştirelim ve Bodrum’u kurtaralım.

Biz MHP Bodrum olarak hazırız. Çünkü MHP Bodrum olarak Genel başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin “önce vatanım ve milletim sonra partim” söylemine sıkı sıkıya bağlıyız.”

 

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com