27 Mayıs 2022 Cuma
Özay KARTAL
Özay KARTAL
AHVAL
19.07.2008 13:27

NEDEN TSK?

Ünlü bilim insanı Galileo‘nun pek seviğim bir sözü vardır. " Bilimi kendine bıraksalar, sadece ilerler."
Bu söz benim "güzel ve yalnız" ülkem için ne kadar geçerlidir.

Ülkemi kendine bıraksalar sadece ilerler, çünkü ülkemin tarihsel, kültürel, siyasal ve insan zenginliği bunu yapmaya muktedirdir.

İşte bu zengin birikimimiz, olaylara daha geniş bir açıdan ve sahnenin önünde olan bitenden daha çok perde arkasında olan biteni anlamamızı zorunlu kılıyor.

Ülke öyle bir istikrarsızlık ve gerginlik ortamı ile karşı karşıya bırakıldı ki, eğlencenin ve dinlencenin merkezi Bodrum‘un sokakları bile bundan nasibi aldı.

Ülke tüm enerjisini  AKP hükümetinin, yarattığı sistem hesaplaşmasını çözmeye harcıyor.
Başka bi ülke varmı tüm enerjisini böyle patinajlara harcıyan bilmiyorum.

AKP %47oy oranı ile hükümet olmayı, devlet olmak zannetti.

Hükümet olmak başka şey, devlet olmak başka şey.

Ama ülke içindeki bu dar siyasi hesaplaşmalar bizim bütünü görmemizi engeller, gelin kuşbakışı, şöyle yükseklerden haritalara bir bakalım. Çin ülkesinden tutunda Avrupa ya kadar bir göz
atalım.Ortadoğuyu da unutmayın, özellikle balkanlar ve kafkaslara da dikkatlice bakın şöyle bir.

Bu bölgede en güçlü ülke kim? Türkiye.

Şimdi gelelim can alıcı sorulara.

Bu bölgenin en güçlü ülkesinin en güçlü kurumu hangisi TSK.
Bu bölgenin en güçlü ülkesinin halkının en güvendiği kurum kim TSK.
Bu bölgenin en güçlü ülkesinin, laik anayasasının en önemli koruyucusu  kim TSK
Bu bölgenin en güçlü ülkesinin kurucu Atatürk ilkelerinin en ateşli savunucusu kim TSK

Peki son Ergenokon olayı ile aslında en çok gündeme gelen  kurum kim TSK.

Emekli paşalar tutuklanmakta.Fetocu , liboş ve Amerikan destekli gazetelerde TSK‘yı darbeci ve entrikacı subayların ocağı gösterme yarışında.

Bir de nedense tüm bunlar AKP‘nin türban yasasıyla ateşlediği laikliliğe saldırı bombasının patlamasının ardından gündeme geldi.

ABD ve AB ‘nin kendi çıkarları uğruna şekillendirmek istediği bölgemizde, onların ve onların yerli işbirlikçi Fetocu, liboş mandacıların en büyük kazanımları, TSK içinde yaratılacak bir huzursuzluk ve halkın TSK olan güveninde bir kırılma olacaktır.

Çok merak ediyorum AKP perdenin arkasında olanın bitenin farkındamı yoksa Atarürk‘ün laik sistemi ile hesaplaşayım da ne olursa olsun, amaca ulaşmak için her yol mübahtır diye mi düşünüyor?

Ükemizin tarihinde mandacılarında, şeriatçılarında, emperyalist ülkelerinde bize ne bıraktığını biliyoruz, 70 ve 80 li yılların darbeci juntacı askerlerinde.

Tek çözüm laik, Atatürkçü  anayasal sistemimizi içine sindirmiş dış yönlendirmeleri reddeden ulusalcı demokratik partilerden oluşacak bir siyasi sistem.

Laik anayasal sistemin sulandırılmasında, Türkiye‘nin ılımlı islam ülke modeli olmasında, Amerika‘nın Büyük Ortadoğu Projesinde, ve ortadoğuda yeniden çizilmek istenen haritalarda en önemli karşı güç şu an TSK‘dir.

Tüm olup bitenlere bence birazda bu açıdan bakmak gerekli.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com