22 Nisan 2021 Perşembe

RAGIP KALIN CHP'DEN İHRAÇ EDİLDİ...

BHM
16.01.2020 15:57
RAGIP KALIN CHP'DEN İHRAÇ EDİLDİ...
31 Mart Yerel Seçim döneminde İYİ Parti adayı Mehmet Tosun lehine çalıştığı iddiasıyla CHP’de disiplin kuruluna sevk edilen Ragıp Kalın, partiden ihraç edildi.

1999-2014 yılları arasında Yalıkavak’ta muhtarlık yapan CHP üyesi Ragıp Kalın hakkında 2019 yerel seçimlerinde, İYİ Parti ile CHP ittifakı gerçekleşmemesine rağmen, İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun ile Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon’u destekleyici sosyal medya paylaşımları yaptığı gerekçesiyle disiplin soruşturması başlatılmış, kesin ihraç talebiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. 

CHP Disiplin Kurulu’nda yapılan toplantıda, parti tüzüğünün 68/1 (b) (d) ve (e) maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle Ragıp Kalın'ın partiden ihracına karar verildi. 

Partinin Yüksek Disiplin Kurulu’na itirazını yapan Ragıp Kalın, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Seçim döneminde CHP’nin Muğla ve Bodrum’daki aday belirlemesi döneminde sosyal medya paylaşımlarım sebebiyle ihraç talebiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edildim. Ben de savunmamı Muğla İl Disiplin Kurulu’na verdim. İl Disiplin Kurulu’ndan bana geçen Pazartesi günü partiden ihraç olduğum tebliğ edildi. Ben de CHP Ankara Yüksek İl Disiplin Kurulu’na itirazda bulunmak istedim. Bugün de yaptığım itirazı iadeli taahhütlü olarak Ankara’ya yolladım” dedi.

“Ben şunu kabul etmiyorum” diyerek açıklamasına devam eden Kalın, şu ifadelere yer verdi:

“Muğla Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde Demokrat Parti’ye, Bodrum’da da İYİ Parti’ye çalıştığımı öne sürerek sosyal medya paylaşımlarımdan dolayı beni ihraç etme kararı almışlar. Sosyal medyada paylaştığım şekilde; Osman Gürün ve Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu ‘Sevgili 13 ilçemiz 556 mahallemiz hizmet için devam’ demişim. Bunu 16 Aralık 2018’de paylaşmışım. Sonra Osman Gürün ile Mehmet Tosun’un fotoğrafıyla ‘İyi hizmet geleceğine inanıyorum’ paylaşımı yapmışım. 26 Mart günü de Osman Gürün ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in fotoğrafını paylaşarak ‘Sevgili arkadaşlarım sandığa gitmek Bodrum’a iyi gelecek’ demişim. Ben Millet İttifakı’nın sandıktan daha güçlü çıkması için böyle bir paylaşım yaptım. Eğer bu paylaşımlar Millet İttifakı’na, CHP’nin lehine değil de aleyhine çalıştığım anlamına geliyorsa benim söyleyecek fazla bir şeyim yok” dedi.

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com