26 Eylül 2023 Salı

Akbelen’de Delil Tespit Keşfi, 14 Eylül Perşembe Günü

BHM
14.09.2023 10:42
Akbelen’de Delil Tespit Keşfi, 14 Eylül Perşembe Günü
Akbelen'de delil tespit keşfi 14 Eylül Perşembe günü... İkizköy Çevre Komitesinden yapılan açıklamada, keşif günü en kalabalık şekilde alanda bulunulması ve doğayı koruma mücadelesine destek verilmesi istenildi.

12 Eylül 2023 Pazartesi sabahı, Jandarmanın Akbelen nöbet alanına girerek; çadırları, su tankerini, güneş enerjisinden elektrik elde edilen panelleri, Mutfak eşyaları vd. malzemeleri kamyona yükleyerek götürmeleri üzerine;  Karadam Karacahisar Mahalleleri Doğayı Doğal Hayatı Koruma Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği’nin gönüllü Avukatlarından Arif Ali Cangı, Milas Sulh Hukuk Mahkemesinde Delil Tespit davası açmıştı.

Mahkeme aynı gün toplanarak, tahliye işleminin durdurulmasına ilişkin ihtiyati tedbir kararı verme görev ve yetkisinin Mahkemede olmadığı gerekçesiyle HMK'nın 389 ve 390. maddeleri uyarınca yasal şartları oluşmayan ihtiyati tedbir talebini reddettiği, keşif yapılmasına ise karar verildiği açıklandı. Mahkeme kararında, 14/09/2023 günü saat 15:30'dan itibaren, Fen bilirkişisi ve Eşya bilirkişisi ile birlikte keşif yapılmasına karar verildiği belirtildi.

Mahkeme kararında ayrıca, bilirkişiler ve keşif harcı tutarı olan 7.512,35 TL’nin mahkeme veznesine yatırılması gerektiği de kaydedildi..

İkizköy Çevre Komitesinden yapılan açıklamada, keşif günü en kalabalık şekilde alanda bulunulması ve doğayı koruma mücadelesine destek verilmesi istenildi.

Kaynak: Haber ve İnsan / Nevzat Çağlar Tüfekçi

Son Haberler

©2016 - BHM | BODRUM HABER MERKEZİ info@bodrumhabermerkezi.com